BMW S 1000 XR (2015)

Vlastník Radek1980
Vloženo 15.8.2015
Aktualizováno 16.10.2017

Super bike v podobe adventure biku

BMW R 1200 RS: je uzasna motorka, vyzkousel jsem jeji skvele vlastnosti diky svemu boxer motoru, ktere jsem ocenil hlavne v alpskych serpentynach. XR me na druhou stranu dostalo jeste vetsim sportovnim nadechem, ktery jsem mel na mysli ziskat. Volba byla tezka. :-)

První dojmy - :p)

Doplňky na motorce - Predni plexi, Akrapovic, Carbon casti, HP sedlo, Sat Nav, HP spojka/brzda packy, kufry v barve motorky.

Super rychly, vyvazeny, cestovne naladeny stroj se skvelou elekronikou a univezalnosti.

Jedina velka vyhrada jsou vybrace v riditkach a v levem zrcatku kolem 5000 otacek, coz se nejvice bohuzel projevuje v cestovani na dalnici. Motorku jsem koupil v BMW Zeneve, a zatim ujel jen 300km, takze doufam ze vybrace se zmirni po zajeti. Pripadne planuji reportovat vse dealerovy pri prvnim servisu, a zadat reseni na snizeni vybraci hrazene BMW v CH.

Design je subjektivni zalezitost, ale verte ze v realu stroj vypade lepe nez na fotkach. I kdyz pokud jde vylozene o vzhled Ducati Multistrada bude stale drzet prvni pricku, vcetne sve dotazenosti, prikladem je reseni zaveseni kufru oproti S1000XR ramu, ktery se da nastesti oddelat.

Pokud hledate character superbiku, rychlost a preciznost spojenou s univerzalnim nastavenim a primejsim posezem, tak bych vrele doporucil motorku otestovat.

+++ po dlouhem vyjednavani s BMW a centralou jsem XR vratil, skvela motorka vcetne jejich jizdnich vlastnosti, bohuzel vibrace prenasene hlavne do riditek u typu stroje zamereneho nejen na sport, ale take na cestovani mi vadily. Na misto jsem vzal RR 2016, po 3 hodinach jizdy mi prisla dotazenejsi po vsech strankach po nedavnem updatu, tak nekdy priste. +++

Held
Held napsal 08.09.17 v 16:48 10b.

Skvělé, krásný kousek

George_MB
George_MB napsal 28.03.16 v 20:50 10b.

martinn1313
martinn1313 napsal 08.03.16 v 15:01 10b.

XR jsem kupoval v říjnu 2015. Vibarce tam jsou (stejné jako na demo XR, které jsem projel cca 3 hodiny) znatelné, ale pro mě v toleranci a výhody proti alternativám u mě stále převažují. Tedy stroj není bez chyby, ale konkurence má z mého pohledu chyby větší. Ideální motorka bohužel neexistuje...

Gurun
Gurun napsal 04.02.16 v 16:21

Nádherná motorka, která po zkušenostech dnes už ex majitele ve mě budí rozpaky. Jsem ale rád, za tu upřímnost a za to, jak jsi popsal, jak jsi to vyřešil. Mám takovou zkušenost, že pokud někdo za moto (i auto) dá velké peníze, tak i když ten stroj má chyby, tak to nikdy nepřizná,proto,že za to dal tak velké peníze a koupil značkový stroj a ten přeci musí být bez chyby.

Radek1980
Radek1980 napsal 28.12.15 v 17:40

Ahoj Michale, vibrace jsou u kazdeho kusu co je mi znamo. U BMW dealera rekli, ze se tykaji vice mene prvnich kusu, ale BMW centrala jakekoliv nahlaseni bere jako v ramci tolerance a charakteru motorky. Taky mi bylo receno dealerem, ze nedavne XR demo ma znacne mene vybraci nez modely, ktere prisly na trh od poloviny roku. Takze myslim si ze jsou si vedomi situace, kterou doladily nebo stale doladuji. Je mozno ze nove kusy timto charakterem uz trpet nebudou. Bohuzel muj pripad to nebyl, a v porovnani S1000 RR 2015, se nic takove zdaleka nedeje v takovemto rozsahu. Pry prodali XR pres 40 kusu za tento rok, a byli jen 2 zakaznici vcetne me, co se stim nesmirily, ale to jsou jen statistiky. Moc jsem v XR sebevedomi nemel. Obzvlast v pripade budouciho prodeje bych nerad prekrocil toleranci budouciho zajemce nebo po najeti nekolik tisic km jsme nemel velkou duveru kam az ten charakter dojde. Nastesti nejaka financni kompenzace ze strany BMW central prisla a porozumeni dealera vcetne slevy byla, takze to tak nebolelo, i kdyz to nejaky cas a usily stalo.