Honda CBF 500 (2006)

Vlastník Petr_J
Vloženo 13.8.2015
Aktualizováno 16.5.2023

Moje první motorka, splněný sen.

EDIT: 9.11.2019 prodáno

Motorka koupena od Oťař (Dolní Benešov) - Prodejce byl první majitel, o motorku se staral, všechny doplňky a údržbu doložil fakturami, při koupi měl nekonečnou trpělivost v boji s byrokracií.

Suzuki GS 500E: velikost, chlazení vzduchem
Honda CBF 600N: čtyřválec, nechtěl jsem jako první motorku hned šestikilo

První dojmy - Moje první motorka, kromě autoškoly jsem nejezdil, takže nemám s čím srovnávat. Zatím máme najeto maličko a schopnosti motorky daleko převyšují schopnosti jezdce :-). Holt od sedla nahoru je to slabší, ale dělám na tom...

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a lidi, kteří při jízdě nespěchají.

Doplňky na motorce - Od prvního majitele byla motorka dovybavená především pro pohodlné cestování, takže tu je plexištítek, štelovací páčky brzdy i spojky, nosič na kufr a podpěry pod brašny, brašny, tankbag, hlavní stojan, padací rám.

Při výběru byly v hledáčku pětistovky a šestistovky, ale rozhodl jsem se pro tento půllitr. Je osazený v šestistovkovém rámu a částečně sdílí techniku s CBF600. Je docela robustní, nemusím se na ní krčit, nic z ní nebolí a svojí velikostí vypadá dospělejší než jiné půllitry, které jsem viděl (GS500, ER5). Taky je dobře vidět v zrcátkách, na GS500 jsem si viděl jen ramena.

Nechtěl jsem jako první motorku moc silný stroj. CBF 500 je hodná, má příjemný zvuk i zátah, motor se v žádných otáčkách nezblázní velkým nárůstem výkonu. To se mi líbí. Nechci, aby mě motorka někam honila. Netrhá asfalt, ale k tomu jsou určené jiné motorky a ty si zase kupují jiní jezdci .

Petr_J
Petr_J napsal 30.08.15 v 22:05

Boss.trx850: Dík, zatím je to jak píšeš, výkonem akorát, skvěle ovladatelná a hlavně hodná

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 13.08.15 v 23:06 10b.

Hodně km bez nehod přeju. Myslím, že sis lépe vybrat nemohl! A ten motor(měl jsem tu čest vyzkoušet kdysi v CB500) je parádní-ani moc, ani málo, super spotřeba a moc hezký zvuk. A je blbuvzdorný=nesmrtelný. A zrovna dnes jsem jednu CBF500viděl projíždět-naživo je to moc povedený naháč. Tak si ji užívej plnými doušky.