Yuki SM 125 (2007)

Vlastník ČeskýVentil
Vloženo 11.8.2015
Aktualizováno 11.8.2015

Můj první motard. Kupoval jsem ji jako začátečník a jezdím jako začátečník, ale pokud se Vám tato motorka dostane pod kůži už nepustí.

Yamaha DT 125 R: Chtěl jsem čtyřtakt :)

První dojmy - První dojmy z ní byly úžasné (byl to můj první motard). Motorka do ruky padla hned při prvních pár jízdách a do teď si jízdu na ní velice užívám. Bál jsem se toho, že byla z Číny, ovšem mé obavy se vůbec nevyplnily, ba naopak.

Motorku bych doporučil pro - Yuki SM 125 je nejvhodnější pro začátečníky s motorkami, kteří touží nejen jezdit po silnicích, ale i v terénu a chtějí se moto naučit opravovat.

Doplňky na motorce - Na motorce zatím nic extra není, jen to co potřebovala - svíčka, olejový filtr...

Tento stroj mě lákal od té doby, co jsem ho viděl u kamaráda. Rozhodování mezi Yuki SM 125 a Yamahou DT 125 R nebylo jednoduché, ale nakonec vyhrálo prosté - chci čtyřtakt.

S motorkou zatím moc najeto nemám, ale zkusím popsat prvních pár věcí co jsem si všiml. Motor chlazený vzduchem s výkonem s max. výkonem 8,4kW na 9500 ot. za mintu je sice trošku slabší, ale u této motorky mi to vůbec nevadí. Brzdy jsou přesné a snadno nastavitelné. Protože mám Yuki z roku 2007 , tak má vzadu bubenáč a ve předu kotouč, nové se vyrábí s oběma kotouči. Nejednou mě zachránily od srážky se srnkama. Motorka váží necelých 125 kilogramů, tudíž se s ní dobře manipuluje (u 125 klasika). Spotřeba je něco mezi 2,5 - 3,0l na 100km , což je pro mě úžasná věc, celá nádrž stojí něco pod 300Kč, takže paráda! Důležité je u ní vyměnit šrouby a podložky a také zkontrolovat gumové části, zda jsou v pořádku. A také polepit plasty. Ty jsou bohužel tvrdé a křehké. V mém deníku mám, jak jsem je opravoval.

Je to motard, tudíž je vhodná jak pro cesty polní/horské, tak pro silniční, i když se na silnici držíte maximálně +-90km/h je cesta pohodlná a sedíte vzpřímeně. Na horských cestách Vás tahle mašina nikde nenechá, vyjel jsem s ní už ledacos a to mám ozuté silničky. Ve městě je trošku zbrklá, ale dostačuje všemu co tam jezdí.

S motorkou jsem zatím žádné dlouhé cesty nepodnikl, ovšem kamarád co jí vlastnil s ní jel až do Anglie, což lecos dosvěčuje.

padrino11
padrino11 napsal 20.08.15 v 23:26 4b.

Tohle je hrozné homomoto, to si může koupit jen 4%. Dám ti 4 body puso.

ČeskýVentil
ČeskýVentil napsal 12.08.15 v 22:02

Díky Jarolíme! Je krásná

elvis78
elvis78 napsal 12.08.15 v 19:50 10b.

A body

elvis78
elvis78 napsal 12.08.15 v 19:49

Me se libila, kdy jsem ani netusil, ze nekdy budu mit papiry na motorku.Dokonce mam doma katalog z te doby. porad je pekn.

ČeskýVentil
ČeskýVentil napsal 12.08.15 v 16:52