Jawa 125/810 Chopper (2003)

Vlastník matesi
Vloženo 9.8.2015
Aktualizováno 3.7.2017

Po dlooouhé době česká Jawka zase v garaži.Koupena jako nepojízdná, nekompletní,neudržovaná, ale zase na druhou stranu za cenu odpovídající stavu.

První dojmy - Dojmy jsou zatím jen z rozebírání a skládáni,až vyjedu na stk připíšu sem jak to vlastně jede.

Zatím jen skládám a dávám dohromady.Sít´prodejců Jawa je mizerá a sehnat nahradní díly jako je plynové lanko nebo příruba k filtrboxu se rovná zázraku.Naštěstí většina dilů je shodná s 350kou.
Tak máme skoro hotovo, čopřík idealní alternativou skůtru do města se cítí nejlíp asi na cestování do těch 30ti km vzdáleností.Dál už je to nuda,ale přeci jen 125ccm.K motoru výtku nemám, chce to si dát čas a pohrát si s karburátorem (jehla, směs, )a taky seřídit ventilové vůle.Nic na tom není, jen se nebát.Přidal jsem nějaké fotky.Náhradní díly nové téměř nesehnatelné a když tak to co nepotřubujete.Tak jak jsem pátral a zkoušel,tak jsem nakone zjistil, že je to taková skládačka.Z Travela motor, ram, vidle, kola,elektroinstalace. Podsedlove schránky z první 634ky,a sedlo s nadrzí a řidítka jsou je z choppera. Dohromady se to ale docela povedlo.Lepší než ty přeplácaný Yuki a Daelim a ja nevim co všechno.Takový jednoduchý, levně a rychle opravitelny. Prostě Jawa.Prodano do Chomutova.At slouží...

ghrohe
ghrohe napsal 25.08.15 v 22:04 10b.

10bodíků
Nato,že to poskládaly z toho co našli, je to pozoruhodný strojek,který ale jezdí.No jednou to bude kuriozita nebo už je?? taky to vlastním a na pojížďky kolem komína je k nezaplacení.Pouze měním olej a leji benzín

Jardas444
Jardas444 napsal 24.08.15 v 20:48 6b.

Jawu jsem měl za mlada a dodnes je mám rád ale to co Jawa vymyslela za tuhle nicneříkající sprskaninu je katastrofa.

Milan1963
Milan1963 napsal 10.08.15 v 11:42 10b.

Těch 10...

Milan1963
Milan1963 napsal 10.08.15 v 11:42

Pěkná 125. Moc jich asi není, škoda. dávám 10 bodů.

seikos
seikos napsal 10.08.15 v 08:37 6b.

wow. To je teda výkvět česko-čínského designu