Yamaha XV 125 Virago (1999)

Vlastník MaDL
Vloženo 6.8.2015
Aktualizováno 8.8.2015

Pěkná dáma matoucí tělem - kapacitu a věk jen tak nepřizná.

První dojmy - Chvíli, ale opravdu jen chvíli trvalo než jsem si zvykla na trochu jiný posed, než jaký poskytoval autoškolácký stroj, každopádně kamarádství začalo po pár kilometrech. Baví mě, že nemá otáčkoměr a já ji poslouchám jak hudbu. Baví mě a zároveň štve, že vlastně nemá žádné kontrolky kromě řídících. V mnoha aspektech prostě echtovní motocykl...

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci co preferují klidnou jízdu a eleganci ;).

Doplňky na motorce - Zatím bez doplňků, jen výfuk trochu utlumený - má hlubší zvuk.

Na první pohled u mě zvítězila vizuální stránka a cena za nabízený kus + inzerované najeté kilometry (12 000). Po komplexnější prohlídce ale pochybuji o jejich pravdivosti.
První rok jsem najela málo - nestihla jsem včas před zimou udělat řidičák - takže jsem jezdila jen jako spolujezdec a sama párkrát popojela stranou provozu.
Už v té době se ale začaly projevovat první mouchy v podobě častého chcípání motoru. Patrně spočívaly v elektrice, kterou jsem nedávno dala trochu vyměnit, ale stejně to zas chcíplo, možná v důsledku přehřátí motoru v koloně. Asi jí také nikdo z předešlých vlastníků neudělal generálku, takže to zbývá na mně.
Samotná jízda a ovladatelnost je ale pro mě coby začátečníka super - při své výšce oceňuji nízko položené těžiště a originální tvar řidítek mi taky vyhovuje. Je to ale víc single motorka, jak z pohledu výkonu, tak i z pohledu spolujezdce, který to na svém sedátku moc pohodlné nemá a často už po třiceti kilometrech přestane cítit nohy. To mi ale nevadí, jezdím na ní převážně sama, takže na úpravu sedaček se zatím nechystám (soustředím se na základní součástky, které je třeba obnovit).
Město jí i mně moc nesvědčí - na včasný neutrál ještě nemám moc grif a motor se moc neochladí, pokud člověk neřízne kolonu po tram. kolejích - což samozřejmě sem tam praktikuji - ale jsou místa, kde se to moc nedá. Myslím, že nejlepší je na okreskách, kde jí sedí plynulá jízda kolem 80 a řidič si může vychutnávat pohodové tempo a panorámata. :)
Cestování vidím spíš na kratší vzdálenosti anebo delší s častějšími přestávkami.

SYNTEXIS
SYNTEXIS napsal 21.05.18 v 22:45 9b.

babula
babula napsal 09.08.15 v 09:54 10b.

Moc pěkný čopříček

MaDL
MaDL napsal 08.08.15 v 01:11

Danke šén! Konečně si jí začínám užívat.

žižala.
žižala. napsal 07.08.15 v 19:55 10b.

Supr čopřík.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 07.08.15 v 19:05 10b.

Kráska na první pohled gratulejšn