Moto Guzzi Quota (2000)

Vlastník spike-cz
Vloženo 4.8.2015
Aktualizováno 7.8.2018

Moto Guzzi Quota 1100 ES plná emocí, motorka, která mne nenechá v klidu a bude se se mnou toulat Českem.

Motorka koupena od St. Bárta Nepomuk

První dojmy - V první chvilce na mne koukla a věděl jsem, že jí chci. Mohutná stavba s nezaměnitelným uložením válců ... Prostě MG. Láska na první startování. Je to úplně jiné svezení než ladný a džentlmenský Transalp, který odpustí hodně. Tady se špatné podřazení v zatáčce může bolestivě nevyplatit.

Motorku bych doporučil pro - Měřím 174 cm a je pro mne akorát. Předchozí modely MG Q 1000 jsou ale o poznání vyšší.

K Transalpu jsem hledal něco s větším výkonem, protože pro cestování s batůžkem a věcmi má TA trochu míň koníků. Našel jsem MG Quotu jako spolehlivou a prověřenou alternativu. Ale jejich počty nejen zde na m.cz jsou mizivé. V Sušici se pak objevila tahle královna, daná protiúčtem - původní majitel šel do Stelvia. A tak jsem po ní sáhnul. S těžkým srdcem jsem (zrovna dnes) přenechal Transalpa - nezdolného dělníka - novému jezdci.
Zde je recenze z webů:
česky
anglicky
Další zkušenosti budou následovat po více najetých kilometrech...
PS 1:
Zde je studnice typů a postupů k tomuto stroji... Vkládám sem odkaz, aby se mi neztratil.
manuály, postupy, rady
PS 2:
Po dvou tisících kilometrech se dá říci, že motorka je rošťanda, která se musí vodit pozorně. Všechno ale vynahrazuje svou osobností. Při normální jízdě si bublá, ale stačí plyn trochu víc podráždit a Quota se rozezpívá a připomíná spíš rozvášněnou pekelnici. Prostě a krátce - baví mne

CCB_larry
CCB_larry napsal 05.11.22 v 20:17 10b.

Nádherná holka. Škoda, že jsi nenapsal více. Její křivky mluví ale za vše a guzzista si ostatní domyslí

Myschan
Myschan napsal 17.08.16 v 11:58 10b.

Ať slouží

Junior88
Junior88 napsal 22.05.16 v 23:03 10b.

Elegantní stroj to se musí nechat... SUPER

rations
rations napsal 27.04.16 v 09:42 10b.

krasavice co se jen tak nevidí

Mann
Mann napsal 10.04.16 v 20:11 10b.

Moto Guzzi si drží vlastní lajnu To není jen motorka, to je prostě Moto Guzzi bez ohledu na stáří To srovnání s úředníkem na výletě je ovšem trefné
Pěkné fotečky