ČZ 175/477 (1969)

Vlastník Radek2107
Vloženo 3.8.2015
Aktualizováno 15.8.2022

I když už je to dost otřepaná fráze, hodí se. Když ji miluješ, není co řešit.

Motorka koupena od soukromá osoba

První dojmy - Dojmy? Jaké může mít člověk dojmy, když sedlá japonce a pak přesedne na starou zetku? Zní to neuvěřitelně, ale skvělé. Samozřejmě, je to slabé, třese se to, řve to, kouří to a vlastně to pochopitelně nesplňuje vůbec požadavky jezdců dnešní doby, ale přesto skvělé.

Motorku bych doporučil pro - Motorku doporučuji hlavně srdcařům, ale na druhou stranu, je to zbytečné, srdcaři vědí, s čím mají tu čest.

Tuto motorku jsem si vybral čistě jako srdeční záležitost, neboť v nezralém mládí jsem vlastnil čízu, i když jen 125 a jako mlaďase mne pohltila. Tenkrát jsem na ni přešel z fichtla, takže mi připadala jako neskutečné dělo. Navíc jsme s kamarády měli dílnu, kde jsme trávili hodně času, i školního, a neustále se v motorkách vrtali. Čtyři lidi, čtyry Čezety, typ 476. Docela unikum. To vše odvál čas.
Stará láska nerezaví, neustálé opravování, roztlačování, rozebírání a skládání, to vše je zapomenuto a v mysli zůstali jen ty hezké vzpomínky a také nehoda, po níž jsem byl téměř dvě hodiny v bezvědomí a nakonec se probudil v mladoboleslavské nemocnici, když mi chtěli dělat rentgen hlavy. Silný otřes mozku a odřeniny na rukou a nohou, toť také vzpomínka na stroj ČZ.
Čili zetku jsem si pořídil, aniž bych k tomu měl, byť jen jeden, racionální důvod. Mojí koupi hodně ovlivnilo to, že si Čízu nedávno koupil i můj mladší bratr, sice typ 487, ale Číza to je.
O tom, jak Číza jede, brzdí a jaká doopravdy, je myslím zbytečné se rozepisovat.
Můj cíl je dát ji do pucu a užívat je pro kratší jednodenní výlety a na veteránské akce, nebo prostě jen tak, pro radost. Ikdyž, napadlo nás s bratrem, že příští rok bysme mohli motodovču jet v sedlech Čezet, nikoliv našich japonských strojů. To je ale vše hudba budoucnosti, uvidíme.

Targus
Targus napsal 14.09.20 v 08:47 10b.

Je to vibrátor, ale proti gustu žádný dišputát...

Mann
Mann napsal 29.07.20 v 09:58 10b.

Přes deník jsem se dostal až sem Skvělý je hlavně přístup lidí s opravdovým vztahem k něčemu Jen z toho vercajku na poslední fotce polykám nějak nasucho

plachejD
plachejD napsal 19.08.18 v 21:39 10b.

tomu říkám zmrtvýchvstání hodně šťastných kilometrů

Tomino77
Tomino77 napsal 28.10.17 v 15:38 8b.

Krasná.

MUSTANGOVY-SLON
MUSTANGOVY-SLON napsal 19.09.15 v 02:04 10b.

MÁŠ JÍ HEZKOU, SICE NENÍ "ORIGOŠ", ALE I TAK JE JEDNIČKA ale zajímalo by mě, tam bylo posilube? mám také HRANATÉ ČEZETY RÁD A TEĎ S JEDNÍM KAMARÁDEM SI JEDNU OPRAVUJEME po motocrossovém šílenství se jí pokoušíme uvést do původního stavu alespoň nějak