PROFIL MOTORKY

Yamaha FZS 1000 Fazer (2004)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník Prim
Vloženo 23.7.2015
Aktualizováno 17.9.2018
Zobrazeno 1360x
HODNOCENÍ PROFILU OD 6 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.7

Popis motorky


Hodné a celkem praktické kotě, které umí zajistit docela slušnou porci zábavy

Motorka koupena od autozed (Sedlčany) - Vše proběhlo dle domluvy a bez problémů

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Kawasaki ZRX 1200: Nebyla žádná slušná k sehnání (páč bych samozřejmě strašně nutně potřeboval ala Eddie Lawson :)) + často jezdím se ženskou, ZRX není pro baťůžek zas taková paráda

První dojmy - Pokaždé, když jsem vybíral další motorku, pohyboval se velkej fazer v úzkém výběru, ale do finále se nedostal - měl jsem respekt před papírovým výkonem a proto ho vyřadil. Tentokrát při projetí a otočení heftem zůstal respekt, ale místo strachu jsem se smál do helmy jako idiot... z čehož jsem usoudil, že už je čas :o))

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce praktickou motorku, která zároveň umí docela utíkat. Nějaké zkušenosti už to ale chce...

Doplňky na motorce - Laďák MIVV, topcase

Recenze

Cestovní enduro mě trochu omrzelo - jakkoliv má tenhle typ motorky spoustu kladů a s největší pravděpodobností se k němu ještě někdy vrátím, táhlo mě to zpátky ke sportovně cestovnímu stroji.
V hledáčku jsem jich měl několik, do finále se pak dostali dva, které jsem si vždycky přál zkusit, Fazer a ZRX - Rexů je na výběr hodně po skromnu, navíc byl na nákup omezený rozpočet, takže volba padla na Fazera.

I konkrétní kus byl trochu ovlivněný rozpočtem - řeším bydlení, takže asi netřeba vysvětlovat :) Tohle kotě už má nějaké ty šrámy z boje, prasklá maska, lehce zanedbaná... ale šlape ochotně a nejde o nic, co by se nedalo dát do pucu... rozhodně bude přes zimu co dělat, možná popřemýšlím i o novém laku.

Něco k dojmům z moto obecně:

Motor - to je oč tu běží :) Výkon tu je samozřejmě znát, ale je překvapivě jemně dávkovanej, i po městě v kolonách není problém jet plynule, bez cukání a trápení sebe/moto. Průběh výkonu je lineární, v 7tis se ještě trochu nadechne a ochotně se nechá trýznit až k omezovači. Manželka měla radost, když jsem jí na první společné jízdě ukazoval, jak to hezky táhne - no bez zadního kufru se prej vozit nebude :o))
Brzdy - bez debat nejlepší, s čím jsem se zatím setkal
Zbytek nijak nevybočuje z průměru a nedovolím si hodnotit... teprve se s mašinou učím a problémem jsou moje limity (nejsem žádnej závodník + odlišnej jízdní styl a návyky z cendura). Trochu mě překvapilo, že do většího náklonu jí musím trochu pomoct, nicméně zvolenou stopu už pak velmi ochotně drží.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Irsaioliver
Irsaioliver napsal 03.08.15 v 12:34 9b.

- možná promiň za moje první dojmy ...asi jsem zrovna nebyl ve formě zdílet tvoji radost...

Pavlóš.
Pavlóš. napsal 27.07.15 v 13:06 10b.

Ať ti šlape pane kolego! Jsem taky nadšenej

wsbk
wsbk napsal 24.07.15 v 12:35 10b.

Více komentářůTOPlist