Yamaha X-max 125 (2013)

Vlastník neodhalitelny
Vloženo 23.7.2015
Aktualizováno 23.7.2015

Velmi hezký scooter, nádherná barva (matná - MOMO design)

Motorka koupena od soukromé osoby - Koupě od pána, co přecházel na vyšší kubaturu, motocykl jako nový, výborné jednání.

První dojmy - Podstatně živější než předchozí 50ccm (jak jinak), rychlost solidní, jen mi přišly úzké šlapky na nohy - a to nemám bůhví jakou hnátu a udivila mě absence krytů řídítek, což bych u tak drahého scooteru automaticky předpokládal.

Motorku bych doporučil pro - Jelikož se jedná o dost mohutný scooter, tak pro lidi s větší postavou na vyjížďky po městě i do okolí, kteří chtějí kvalitu i dobrý design a jsou ochotni za to zaplatit.

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovic (velmi dobrý zvuk), originál Yamaha opěrka zad pro spolujezdce

Přes rok, co jsem jezdil tohoto scootera musím vyjádřit spokojenost. Jak jsem psal, vadily mi jen užší šlapky na nohy. Vyšší plexi by se taky občas hodilo, ale žádná tragédie. Dalo se posadit - a nohy odložit 3 možnými způsoby, což zpříjemní delší cestování. Co se týče rychlosti, velmi záleží na stavu vozovky a povětrnostních podmínkách. 90km/h ale nebyl problém udržet prakticky po celou dobu jízdy. Je ale pravdou, že často to bylo jen díky maximálnímu plynu, což na delší cestování není dobré. Po rovince a kvalitní silnici byla cestovní rychlost cca 100 km/h ještě s mírnou rezervou. Maximum bylo 125km/h a to na dálnici D1 od Chodova směr Pruhonice (klesání a kvalitní povrch). Vše měřeno na GPS! Nevím jak u jiných kusů tohoto modelu,ale tachometr proměřoval přesně o 10%. Spotřeba byla 3 - 3,1 l/100km. Z finančních důvodů jsem ho musel prodat, ale s hodně těžkým srdcem. Budu rád vzpomínat na tento kvalitní a krásný scooter. Ušetřil mi hodně času a nervů a i nějaký ty korunky při jízdě po Praze a okolí :)