Aprilia SL 750 Shiver (2014)

Vlastník Kaštanisko
Vloženo 21.7.2015
Aktualizováno 19.7.2020

Dlouho jsem o ní snil ... realita je ale kuuu*va lepší!

První dojmy - Prvního dojmu jsem se trošku bál, věděl jsem že to bude velká změna z pohodlného Pegasa na agresivního Shivera. Ale v momentě kdy se probudil k životu a zachraptěl...bylo mi jedno jak se na tom bude jezdit, hlavně aby chraptěl !!!

Motorku bych doporučil pro - Shiver je názorným příkladem toho, že výkon není vše, neboli i bez 200 koní pod zadkem lze do těla dostat potřebný adrenalin a nadšení z jízdy. Úzká stavba s širokými řídítky svádí k překlápění v zákrutech a motor vás bude bavit. Kdo nepotřebuje machrovat s koňma a miluje zákruty, měl by si Shivera připsat na seznam... ...Můj otec, který si už roky vychvaluje litrového Fazera, se se mnou od první zkušební jízdy na Shiveru neustálé přetahoval o klíčky. Na otázku "proč?" jednoduše a výstižně řekl "protože mě baví"...

Doplňky na motorce - Centrální stojan, padáky v rámu i v osách RD Moto, krátké páčky RD Moto, řídítka WRP v černé barvě, závažíčka Rutan, vyšší plexi štítek Puig, prodloužený přední blatník, 15L tanklock Givi, laděné karbonové koncovky Leo Vince SBK Evo II.

Výjimečně začnu od záporů... za 1. blbě se to umývá ... za 2. je tam opravdu malinký úložný prostor, takže nářadí šlo do pryč a místo něj lékárnička.
Teď už budu pět jen ódu...
Shivera jsem si opravdu vysnil. Měl jsem sice v plánu jej pořídit o rok dva později, jenomže jsem věděl, že podruhé už se mi šance na takovouhle koupi nenaskytne (původ ČR, 1. majitel, najeto necelých 2700km, rok záruka a nějaká ta výbava). A tak se začlo počítat, skládat koruna ke koruně a ejhle, už stál doma.
Nějaký čas jsem si musel zvykat na dost účinné brzdy, ty jsou prostě super a nevadnou ani na okruhu (mimochodem pancéřové hadice montované fabrikou). ABS jsem nečekaně otestoval hned druhou vyjížďku a jsem sakra rád že fungujou. Přitom ABS zbytečně nezasahuje do brzdění, což je fajn. Hydraulická spojka pro mě byla taktéž novinka a teď si jí nemůžu vynachválit. Ovládací prvky a palubní počítač jsem měl hned v malíčku neboť se toho moc nezměnilo oproti Pegasu (ukazuje ale o mnoho více informací, jako například spotřebu, teplotu nebo třeba zařazený rychlostní stupeň). Zrcátka jsou funkční.
Posez docela sportovní ale né nepříjemný, široká řídítka mi sedí akorát. Vyšší štítek od Puig funguje dobře a pokud tomu chce člověk pořádně zatopit pod kotlem, stačí se lehce přikrčit k nádrži.
Ovladatelnost skvělá, do zatáčky se skládá docela lehce. Ze začátku se mi zdál předek trochu neklidný, pravděpodobně jsem si ale jen musel navyknout na tvrdší tlumení v porovnání s Pegasem. Převodovka šlape jak má, jen už se mi párkrát podařilo ve spěchu zařadit falešný neutrál. Musí se tomu přidat trochu razance.
Jízdní režimy jsem si fakt zamiloval. Rain je do mokra opravdu dobrý pomocník a já osobně ho za většího mokra využívám vždy. Tourist je střední cesta. Už plný výkon ale trochu klidnější reakce na plyn, na cestování ideální. No a Sport...to už je jiné kafe, reakce na plyn je blesková. Nějaký čas jsem si zvykal než jsem jej začal používat třeba i ve městě. Chce to cit. Teď už Sport vypínám pouze za mokra.
Výkon je pro mně dostačující a ani nevím co bych na našich cestách s větším výkonem dělal. Na okruhu by se nějaký koník navíc určitě hodil. Nejvíc to pociťuji v Brně při stoupání na Géčku. I tak si ale okruh neskutečně užívám.
Co se designu týče, je v tomhle pro mě Aprilia TOP!!! A u Shiveru není jinak.
A konečně se dostávám k tomu nejlepšímu, a tím je zvuk! Ten chraplavý zvuk dvouválce je prostě balzám na uši. Už origo koncovka zněla dobře. S laďákama je to hotové porno!!!
...nad míru spokojený...

Milan1963
Milan1963 napsal 09.05.19 v 15:31 10b.

Moc hezká ... co dodat ? 10 bodů !

libac22
libac22 napsal 23.09.16 v 11:35 10b.

K tomu stroji nemám výtku , je nej

Kaštanisko
Kaštanisko napsal 17.11.15 v 20:46

Dík všem...takové komentáře potěší

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 17.11.15 v 20:19 10b.

Fakt pěkná . Vůbec by mi nevadilo ji mít v garáži.

Montauk
Montauk napsal 02.10.15 v 07:49 9b.

Dobrý komentář, zřejmě fakt miláček