Honda VFR 800 (1998)

Vlastník wizzy
Vloženo 20.7.2015
Aktualizováno 27.7.2015

Honda se všemi klady i zápory. Pro mě červená kráska. A první motorka.

Motorka koupena od Gapyra (Brno-Brno Město)

Honda VFR 750: důvod neuveden

První dojmy - Stroj po člověku, pro kterého jsou motorky koníčkem - tedy zodpovědně udržovaná, v originálním stavu a bez výrazných nedostatků. Nejhorší element je zatím ten mezi sedačkou a heftama, ale už je to čím dál lepší. Na moji výšku padnoucí stroj, dá se s ním jet na dálku i zablbnout si po šichtě. Nejspíš ne pro totální zelenáče, jako já, ale s opatrným přístupem ji zvládne i začátečník, nezáludný, spolehlivý stroj.

Motorku bych doporučil pro - Zkušený začátečník, pokročilý jezdec. A každý jak se cítí. Pro začátečníka je super pro širší cesty s táhlými zatáčkami, zkušený jezdec se s ní vyblbne i na úzkých okreskách.

Doplňky na motorce - Cestovní plexi, laďák MIG, vyhřívané hefty, palubní voltmetr, držák na kufr.

Legenda, kterou prošli snad všichni, klasický V4 je návykový. V malých rychlostech je díky váze hůře ovladatelná, ale chce to jen cvik. Stejně jako si zvyknout na brzdy. Na hranice možností motoru, podvozku jsem se nedostal, tak až časem Jízda umí být pohodová "na kochačku" ale i docela zábavná a kapotáž klame tělem Už jsem se na ni naučil sedět, takže věřím, že i na větší cesty by byla bez problému. Trochu mi chybí větší úložný prostor pod sedlem.
Servis zatím minimální, v dohledné době mě akorát čeká spotřebák - olej, filtr, zadní pneu a přední brzdové desky.

coudy32
coudy32 napsal 25.07.15 v 20:35 10b.

Hodně podobné pocity!!

Gapyra
Gapyra napsal 22.07.15 v 20:47 9b.

Pěkná motka, asi si ji taky koupím...potřetí??? Omylem jen 9b. omlouvám se

Gahan37
Gahan37 napsal 22.07.15 v 17:11 10b.

Vybral jsi dobře, dobrou sezónu a hodně km na rozježdění…

Toffik99
Toffik99 napsal 21.07.15 v 08:30

VFR-ka jsou nej=)Vidí se na silnici čim dál míň=)

wsbk
wsbk napsal 21.07.15 v 07:13 10b.