Triumph Tiger 800 XC (2013)

Vlastník boucek69
Vloženo 19.7.2015
Aktualizováno 5.2.2019

Krasné zvířatko, jen aby mě trošku poslouchalo

Motorka koupena od FIRMA:GS moto ADVENTURE (Držovice) - Moc vstřícní fajn kluci od motorek kteří vědí o čem mluví

BMW F 800 GS: důvod neuveden

První dojmy - První zkouška při předvaděcí jizdě a pak přímo na prodejně super hned mě uchvatil, nebyl jsem zvykli na takovou fajnovou motorku předtím cross enduro KTM 400 SX .Ale myslím si že jsme si hned padli do rukou.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co mají rádi cestu necestu tak jak já. Tak po třech a půl letech tiger prodán byl jsem s ním nadmíru sopkojen i slzička ukapla . Přešel jsem na tiger 1200 tak uvidíme jak to půjde .

Doplňky na motorce - Padací rámy givi, alu kufr + plotna Alu milánek, kryt motoru + chladiče a světel triumph, prodloužený přední blatník a zadní lízátko s krytem řetězu ,hlavní stojan a laděný výfuk od Quill ,přídavná světla , výhřívané rukujeti,vyší plexi od Pluiga hrazdička na navigaci

Tigřík dovezen přímo z Anglie ročník 7.2013 natočeno snad 7050 km tak je sotva zajetý.Zatím se jen zvykám, natočeno prvních 350 km a to jen pohodovou jízdou bez žadných problémů a to sem i zkusil lechčí teren ale to by chtělo jiné obutí které bych si chtěl pořídít, mám rád jizdu v terénu.První garančka po 10000km jen výměna oleje a olej filtru ,jinak žádný jiný problem.Z tigrem jsem se rychle sžil jsem nadmíru spokejen určitě ho budu dál strojit k obrazu svému.
Po roce a najetych 8000 tis. km já vím není to nic moc, byl tigr bez jakekoliv problémů,jen stadartní vyměna zadních brzd, destiček přední mě čekají na jaře.
Nejvetší změna byla vyměna původních pneu ,pirelli scorpion trial za heidenau k60 scout .Zatím na nich najeto 2200km ale obrovská změna uplně se změnilo chování tigra jak na silnici ( troušku hlučnější) tak v terénu,
na silnici skvěle vedou tak i na vodě max. spokojenost na polnačkách a nezpevněních cestach taky super jasně do bahna uplně nejsou ale to už jsem si taky vyzkoušel a taky jsem dojel, pro mně super guma.
Pro mě nej. minus je podvozek na tigrovy minimální možnost nastavaní a to jen v zadu to je málo,takže uvažuji o výměně zaleží kolik budu chtít do nich dát.
Pár doplnku přibylo něco na tigra a něco na lepší cestování navigace garmin 590 nuvi + držak touratech sada itercomů scala rider q3 .
Jedna občasných závad potkala i mě nevracela se mi řadička do spětné polohy při najezdu23500 km vyměna celé řadičky4700 kč nebyla to pružinka jak píší foto . přidáno.

rosinytw
rosinytw napsal 10.02.18 v 11:30

Vidím, že jsi "Srdcař" a nebojíš se bláta
Já jsem svého Tygra zatím povodil jen pod nezpevněných (neasfaltovaných) cestách, ale chtěl bych následující sezónu zkusit i trochu terénu.

Jinak měl bych na tebe dotaz. Když jedu po horší silnici a přejíždím větší nerovnost, bouchne mi řetěz o centrální stojan. Kontroloval jsem napnutí a je v rámci tolerance dané výrobcem pro XC tzn. do 3cm. Myslím, že moto se jako nové prodávalo již z centrálním stojanem, takže by měl být originál.
Setkal jsi se s podobným problémem?

Dík Rosiny

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.08.17 v 21:37 10b.

Digger2
Digger2 napsal 27.01.17 v 17:55 10b.

Pěkná mašina , jaký jsou ty gumy co tam máš na fotce, drží dobře v zatáčkách? pisni mi označení...díky

2lizard
2lizard napsal 06.11.16 v 22:41 10b.

Super, další TTiger mezi námi. Ať dobře slouží

Máťa123
Máťa123 napsal 05.11.16 v 10:03 10b.