Kawasaki ER 6F (2008)

Vlastník Arakainista
Vloženo 14.7.2015
Aktualizováno 23.7.2017

Skvělá motorka do začátku. Přesedlával jsem z Jawy, takže údiv, jak je všechno přesné a jak motorka jede atd.

Yamaha MT-07: Již složená zálohá v létě 2014, avšak nejasné údaje kolem ceny pro 2015...
Honda CB 500F: Pouze 35kw, i když podle videa jede do 180km/h moc pěkně. Navíc v příslušenství nebyl větrný šít
Kawasaki Z 750: Moc se mi líbí a bude jednou v budoucnu - na přesedlání z Jawy na Zeda jsem si netroufl

První dojmy - Ano první dojmy, naprosto parádní. Krom teda gum, který tam byly snad z výroby. Po přezují a příchodu tepla. Motorka jede jak po kolejích a drží. Posaz ok. Kvituju řešení výfuku, které nepřekáží nikde. Pružina na boku budí zájem a respekt :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co chtěj se povozit s "rozumem" a nebo jako přeskok na větší napři ze 125cc.. Rovněž díky kapotáži se dá cestovat - hodnotím jako silniční univerzál

Doplňky na motorce - verze s ABS, boční padáky. Místo kufrů používám textilní tašky / bágly. Přijdou mi vhodnější.

ER-6F ... Volba rozumu, což se k motorkám moc nehodí, ale v mém případě to tak bylo. Vždycky se mi líbili naháče s kulatým světlem, ale když jsem uviděl Z1000, řekl jsem si páááni to je motorka. Což se promítlo do výběru. Líbí se mi "zedí" pohled a kulaté budíky - což měly mašiny do 2008... Navíc pár ušetřených kaček není k zahození. Na přesedlání z Jawy to byla dobrá volba. Ano četl jsem v recenzích je že je to motorka pro holky. No asi takhle mám 173cm a došlapuju na chodidla. Takže nevím. V zrcátku vypadá motorka více než dospěle.
Při rozhodování jsem "přemýšlel" a nakonec vybral 2 válce - proč? Avizovaná nižší spotřeba proti 4 válcům 0,5-1,0l / 100km ... S mými záměry na cestování (roční úspora paliva = sada pneumatik...). Při cestě do Itálie (dovolená) spotřeba v dvou lidech a nějakýho toho nádobíčka se pohybovala 4,3-4,5l/100km... Nebyl to žádnej eco-run ani extra oheň.

Posaz - polokapota = naháč - vzřímený příjemný. Mám jen připomínku k sedlu - pohodlné, ale zdřejmě tvarované na "americké" zadky, protože takhle velký vykrojení je až zbytečné - do úvahy přichází přečalounění po sezoně.
Pohodlí pro spolujezdce - po denním zátahu 970km si baťůžek nikterak nestěžoval.

Motor - V2 - jede, tahá od spodu - ale! ... Nebojí se ani vyšších otáček, řekl bych, že má lineární zátah až do téměř 10k otáček ... Spotřebu jsem zmiňoval výše.

Podvozek - hm, spokojenost. Předek je sportovně tvrdý, takže každou díru cítíte v rukách a zadek je snadno nastavitelný, díky na pravé straně umístěné pružině můžete mít komfort a nebo tvrdší / sportovnější zadek.

Brzdy - víte, přední se musí fakt zmačknout aby to brzdilo. Takže žádný dvouma prstama, ale hezky všema. Mám verzi s ABS a zatím k ní nemám výhrady. Funguje jak má.

Kapotáž funguje do 150km/h skvěle, pak se člověk i při japonském vzrůstu musí přikrčit.

Fajn věc je polokapota, která vypadá a funguje dobře. Což ne u všech polokapotovaných motorek je pravidlem... Motorka vypadá skutečně dospěle a má "zedí" pohled, takže všichni autaři vědí, že mají uvolnit cestu. Na první pohled 53kw není nic světoborného. Ale pokud chcete jezdit svižně tak motorka to dohání krouťákem. Umí rychlost 2xx - berte dva a kousek... Ale vzhledem k určení a mému záměru mám samé pozitivní hodnocení.
Tzn. občas se svižně povozit a mít dle možností komfortní motodovolenou.

Tak lidi za rok 2015 - najeto 11k km ... motorka šlape bez problémů. Stihli jsme toho spolu opravdu hodně - Itálii, Tatry a hoodně výletů po ČR.

Rok 2016 - seřízení ventilů a běžný servis. S motorkou jsem se podíval na GG a opět do Itálie najeto přes 6000k.

Rok 2017 - STK bezproblémů, ale není čas jezdit.

Páťas135
Páťas135 napsal 21.07.15 v 21:43 10b.

Krásná mašina! =) hodně šťastně najetých kiláků =)

Kawa75
Kawa75 napsal 18.07.15 v 20:56 10b.

Dobře jsi vybral, kawy mají nejlepší motory z japončíků
To je převrtaný motor z gpz 500? Byl to nejlepší dvouvál.

Milshott
Milshott napsal 17.07.15 v 13:35 10b.

edm_0185
edm_0185 napsal 16.07.15 v 23:47 10b.

paradna tiez som nad nou rozmyslal ale neobjavila sa ziadna 25kw tak som kupil zeda v Rku ale Fko je premna stale krasny kus masiny 10b

Hogon
Hogon napsal 16.07.15 v 22:30 10b.