Honda NC 750X (2015)

Vlastník Petan2030
Vloženo 9.7.2015
Aktualizováno 30.9.2018

Pohodlná motorka se silným zátahem od spodu, lehce ovladatelná díky nízkému těžišti a ta spotřeba ...

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - Honda (České Budě

Kawasaki Versys 650: Model 2015 nedostupný v ČR
Triumph Tiger 800 XR: Vyšší cena
Suzuki DL 650 V-Strom: Nepadla mi do oka :-)

První dojmy - První obavy z motoru s nízkým výkonem byly zažehnány hned při první jízdě. Motorka naprosto odpovídá a vyhovuje mým požadavkům.

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější je pro ty co nikam nechvátají, rádi se kochají okolím a netouží po cestách v terénu

Doplňky na motorce - Originál příslušenství ze sady Travel Pack: 48 litrový horní kufr s nosičem,
turistické plexi, hlavní stojan
Padací rámy GIVI TN1111- KN1111
Rozšíření stojánku kappa ES1111K
Chrániče rukou kappa KHP1111
Zadní blatníček ermax 00141
Výfuk IXIL XH 6362 XB
Červené CNC víko přední nádržky brzdové kapaliny
Nastavitelné zalamovací CNC páky - brzda, spojka
Nerez kryt chladiče

Hlavními důvody výběru NC750X byl design který mi padl do oka hned jak jsem ji uviděl, spotřeba benzínu, kroutící moment a co si budem nalhávat - cena. Jediný čeho jsem se bál byl nižší výkon.
Moto jezdí skvěle, teda na moje potřeby a požadavky, vím že je tu spousty jejích odpůrců. Výborně se s ním manipuluje jak na místě tak i za jízdy. Dokáže si jen tak v klidu bublat v nízkých otáčkách a zároveň si umí i pěkně křiknout a odpíchnout se. Se spotřebou se držím stále na Hondou uváděných 3,5l/100km. Byť je na předním kole pouze jeden brzdný kotouč, řekl bych že brzdný účinek je dostatečný, ABS mi zatím ještě neseplo takže ani nevím jestli funguje ale určitě jo. Úložný prostor místo nádrže je super užitečná věcička, na displeji hodiny a ukazatel zařazené rychlosti v základu se mi taky moc líbí.
Byť někdo NC750X nazývá endurem, já bych se tomuhle označení radši vyhnul, protože s endurem má opravdu pramálo společného, a zůstal bych u výrazu cestovní / tourer. Motorka je určená na silnice a cestování, nikoliv do terénu.

Guga
Guga napsal 08.06.18 v 22:43

Máš ji moc pěknou

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.10.17 v 23:29 10b.

Samíc
Samíc napsal 14.08.16 v 09:11 10b.

Ahoj, moc pěkná. Také o této motorce uvažuji. Akorát před tím než jí objednám bych jí rád viděl na vlastní oči. Včera jsem byl v Hondě v Budějovicích a prý kvůli zemětřesení v Japonsku a tím s působeným problémům ve výrobním závodě, jsou všechny NC 750 vyprodány. Mohl bych tě tímto požádat o ukázku tvého stroje. Já jsem z Milevska.

Myschan
Myschan napsal 29.06.16 v 15:19 10b.

Super barva, ať slouží

pudis15
pudis15 napsal 06.08.15 v 18:13 10b.

Dobrá volba, mnoho šťastných a pohodových km.
Taky ji mám a enduro to sice není, ale v nějakém tom terénu se taky neztratí, na origo pneu jsme se zrovna včera projeli asi 6cm písku a i do dost prudkýho stoupání se držela statečně, než se do toho měkýho a teplího zahrabala, pak jen lehká otočka a jelo se zase dál.