Jawa 660 Sportard/Adenium (2015)

Vlastník Milan1963
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Vloženo: 29.09.2020, Uskutečněno: 26.09.2020, Zhlédnuto: 18x

aneb 15. sraz MotoRoute. Opět v rekreačním středisku Drak v Křižanově.
Letošní ročník byl neobvyklý - může za to jednak počasí - od pátku bud' pršelo, anebo byla opravdu zima , no a potom Covid , účast byla proti minulým letům asi poloviční. Povídalo se, že se z původních asi 230 přihlášených 100 lidí odhlásilo...

V pátek jsem za deště vyjel a do Křižanova lehce navlhlý přijel. V sobotu jsem si s kolegou a jeho Afrikou udělal výlet na hrad Víckov a na rozhlednu u Tišnova. Na Víckov jsme ani nedojeli, nebot' na kopci ku hradu jsem svoji Jawu "položil". Rozbahněná a kluzká , strmá cesta prostě neumožnila se silničními pneu jet dál. Odnesl to boční kufr, praskl. Zkusím ho slepit, praklina není velká. Rozhledna u Tišnova stojí za návštěvu, sice se k ní musí asi kilometr pěšky, ale nevadí. Snad náhodou v době, kdy jsme na ní byli, přestalo pršet a byl pěkný výhled na Brněnsko. Pozdní oběd v tišnovské restauraci Ve sklepě byl skvělý.
Neděle znamenala společnou vyjížd'ku na Suchý vrch a klášter u Králík. Vyjížd'ka byla dlouhá...a taky studená. Venku asi 5 stupňů, na Suchém vrchu stupně dva...k ideálnímu motopočasí to mělo daleko. Přesto jsem si výlet prodloužil o návštěvu Polska a cestu zpět přes Olšany, Bludov, Zábřeh a M. Třebovou. Nedělní vyjížd'ka znamenala přes 300 kilometrů, které přibyly na tachometru Jawy. Byly hezké, ale věřte, že studené.
Závěrečný den srazu, tedy pondělí, znamenal jen odjezd domů. Od rána pršelo. "Naordinoval" jsem si návštěvu kamaráda u Nymburka a dalšího v Sadské. Pršelo opravdu celý den a dalších 300 pondělních kilometrů jsem rád zakončil doma, v teple. Přijel jsem už za tmy.
Osvědčil se nový nepromok z Bikers Crownu, opravdu podržel vodu venku a také Oxfordy - vyhřívané rukojeti. Bez nich by cesta nebyla taková, jaká byla. Naopak zklamal digifot'ák. Je asi 5letý, ale v Tišnově přestal fotit. V pondělí ještě pár fotek udělal - a skončil. Naštěstí vozím i fot'ák na kinofilm, takže fotek mám dost, nicméně budou až po vyvolání filmu.
Celkem jsem ujel asi 903 kilometrů. Všechny byly studené a nejméně dvě třetiny zmoklé. Přesto jsem si 15. sraz MR užil a pokud nás někdo nebo něco neomezí, za rok si dáme opakování.

Mann (1514) napsal 30.09.2020 v 22:14

Když se kouří z komínků to mi nevadí. Ale jak do toho ještě chčije ... dobrovolně bych to vzdal . To je už jen pro totální srdcaře

S-fogy (8) napsal 30.09.2020 v 21:43

Žju motorkama, ale v sobotu už jsem nastartoval kotel. Byl jsem zvědavý, jak sraz dopadl, ale tohle je nad mé síly. Jste borci. Snad to v říjnu ještě půjde- mám v plánu vypuštěný Orlík .

Kire640 (21) napsal 30.09.2020 v 10:51

Také obdiv za jízdu v tom počasí

hofi01 (13) napsal 29.09.2020 v 21:32

Klobouk dolů, že jsi dal takový kilometry my jeli v neděli k Pálavě a tam jsme měli slunečných 16°C.. jinak jak píšeš, těšili jsme se domů do tepla a to jsme jeli přímou cestou, žádné přídavky.. i těch 85km bylo až dost

Miraz250 (16) napsal 29.09.2020 v 19:45

Můj velký obdiv k tolika kilometrům v tak hrozném počasí .

• Velikonoční vyjetí

Sobota, Velikonoce, odpoledne volno, kamarád s Jawou 650 mi volá - a prý pojed' se někam projet. Proč tedy ne ? Kamarád letos ještě nevyjel, takže jde o jeho letošní premiéru. A já ? Sice něco už mám naježděno, ale to

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Kufry KIBEX

Jawa 660 - motocykl, jehož v Týnci vyrobili 180 kusů. Sice jde o poslední opravdu českou Jawu, ale - žádné doplňky neexistují. Když vidím, kolik se toho nabízí např. k V-Stromu, k Tenere apod., říkám si proč ??! ! Asi p

Vloženo: 30.03.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024
  • Jawa 660 a shrnutí toku 2023

Konec roku 2023 se blíží, pomalu, ale jistě. A já stejnětak jistě vím, že na svojí hlavní motorce už letos nic nenajezdím. Proto v tomto ježdění nepříznivém čase shrnu letošní rok s Jawou 660... Začátek sezony byl vcel

Typ: Reportáž
    Vloženo: 09.12.2023