Suzuki DL 1000 V-Strom (2007)

Vlastník dafikk
Vloženo 29.6.2015
Aktualizováno 15.6.2020

Vloženo: 10.07.2018, Uskutečněno: 05.07.2018, Stav tachometru: 2000 km, Zhlédnuto: 27x

Tak konečně po asi 2 letech plánování cesty do Peenemünde na prohlídku ponorky a námořního muzea se zadařilo a díky Cyrilovi a Metodovi,nebo respektive díky těmto dvoum svátečním dnům které navazovali na víkend jsem vyrazil na dlouho plánovanou cest. Přidal se Mira z Tišnova,který jel na Yamaze FJR 1300.
První den máme sraz v 7:30 v Tišnově u pumpy. Po příjezdu zjišťuji,že jsem doma zapomněl itinerář. Nadával jsem si do starých kokotů s hovnem,místo mozku. Díky novodobé technice mě to synek oblejsknul a poslal jako MMSku. Takže první problém vyřešen a jedem. Máme před sebou 700km. Ubytování máme zamluveno za Berlínem v pensionu Bacchus.
Po všech objížďkách konečně dorazíme. Pension pěkný,čistý s bohatou snídaní a za rozumných 38,-€/os/noc.
Ráno se vydáváme směr Rostock s tím,že to tam vezmem po dálnici abychom ušetřili čas. Na druhé křižovatce louskáme německý nápis pod nápisem Umleitung. Domnívám se,že je tam napsáno,že to není pro nákladní auta. Mávám na Miru a odbočuji. Po pár metrech mrknu do zrcátka a Mira se válí i s FJR uprostřed křižovatky. Zastavilo se mě srdce leknutím. Otáčím a jdu mu pomoct s mašinou. Naštěstí jen špatně došlápnul a lehl na bok. Okolo jedoucí Němci čumí a už si představuji,jak ve své horlivosti a příslovečné německé "pintlich" povaze volají všechny složky záchranného systému. Postavit FJR,obhlídnout škody a rychle odjet bylo záležitostí asi 1 minuty. Mira má po náladě (nějaké odřeniny a naprasknutý držák zrcátka) a já se vzpamatovávám ze zástavy srdce.
Před Rostockem mě vypovídá službu navigace. Stojíme na malém parkovišti a rýpu se v navigaci. V tom mě rozbolelo břicho a než jsem se nadál,tak jsem lehce "potentoval" Druhá věc co jsem zapomněl doma byl hajzlpapír. Zachraňuje mě Mira a já v ToiToice dělám narychlo očistu. V Rostocku u pumpy na WC to pak doladím k dokonalosti
Naštěstí jsme našli parkování u moře hned,protože jsme měli motorky a protáhli se na takový plácek mezi květináči.

Na tom květináči vpravo pak při odjezdu zapomínám své vycházkové,skvěle ošlapané botky. Vzpomněl jsem si na ně před Sasnitzema říkám Mirovi z prdele že se musíme vrátit,že jsem zapomněl boty v Rostocku. Chudák se vyděsí,protože si myslí,že to myslím vážně Oželel jsem boty a zpět nejel.
Baltské moře nebylo až tak studené,ale fučel studený vítr a byla docela kosa. Přesto se lidi koupali.

Trochu jsem se prošli po promenádě,počuměli na trajekty co přijížděli do přístavu,dali si zmrzku a legendární Currywurst mit Pommes a chystali se do Sasnitzu.

V Sasnitzu je k prohlídce anglická ponorka. Bohužel celkový dojem v přístavu kazí kolotoče a stánky se vším možným. Mají nějakou slavnost,nebo čert ví co.
Vybírali vstupné,ale když viděli dva fotříky na mašinách,tak asi usoudili,že zrovna tito dvá se nejdou bavit na pouť. Nechtějí vstupné a pouští nás. Děkuji a hlásím,že tak za hodinu pojedeme zpět. Kluk s holkou jen kývli hlavou a hodili po mě "Na türlich"

Do Peenemünde už to dnes nestihnem,tak řešíme kde budeme spát. Vzal jsem si stan a spacák (no spíše jejich parodie ) ale vzhledem k docela zimě,tak se mě do kempu pod stan nechce. Mirovi se zase nechce dávat plno peněz za ubytování,ale já prostě do stanu půjdu jedině až bude tma klepat na dveře a bude hrozit,že budu muset spát někde na parkovišti opřený o motorku.
Po nějakém hledání nacházíme penzion,která má volno a ubytují nás. Je to docela hrůzinec.40,-€/os/noc-hajzlík a koupelka na chodbě,snídaně ani náhodou Navíc tam bydlí nějací podezřele tmaví pracanti. Hulí,jsou hluční,ale mají na sobě montérky a vesty,tak aspoň že makají. Pokojík asi 7m čtverečních. Už aby balo ráno a jeli jsem do řiti...

Ráno za to vezmem a palba do Peenemünde. Po cestě na pumpě kafe a bockwurst mit senf mit brötschen (pro posluchače českých okruhů-párek s hořčicí a rohlík). V Peenemünde jsme mezi prvními turisty. Kupujeme vlezné na ponorku a Hilda z poklady nám ukazuje,že máme podlézt řetěz a jít. Ještě ho nestačila sundat,páč jsme fakt první a je brzo. Pochodili jsme celý to námořní muzeum,dali si oběd,našli ubytování v Polsku,naplánovali trasu a vyrážíme směr domov s posledním přespáním v Polsku.

Po cestě se ještě zastavujeme ve Štětíně na kafe a zmrzku.

Ještě než nasedneme na motorky o pojedeme do hotelu,tak poradím pánovi s kruhem,kde je věž kostela

A také rozšafně postojím námořníkovi,aby i on měl fotku na památku,ale hlavně abych mu pomohl vyvážit ten kůl i na druhou stranu

Hotel Dom nad Rzeka v Skwierzyně je hotel,kde je ještě svět pohostinství v pořádku. Pěkné ubytování,výborná jídla,rozumné ceny a hlavně usměvavý a ochotný personál na nás dělá dojem. Číšníci jsou úslužní,usmívají se,mají černé gatě a nažehlené puky,sněhobílou košili a pod krkem černého motýlka. A to je 3-hvězdičkový hotel!!! Jaký kontrast oproti některým našim rádoby hogo-fogo podnikům.
Pivo Lech sice nepatřilo k těm pivům na které bych si zase zajel do Polska,ale můj salát s opečenou slaninou a bagetkou a Mirova kotlíková gulášová polévka s opečenou bagetkou už byla o nějaký ten level výš.

Ráno už jen bohatá snídaně a cesta domů. Nedělní špička byla na silnicích znát a národy se vraceli z prodlouženého víkendu. Před Svitavama mě prasklo uchycení deflektoru na plexi,tak jsem musel ještě neplánovaně zastavit a drcpáskou to poopravit,abych dojel domů.
Tak teď dát všechno do kupy a za 3 týdny frčíme na Zakyntos...

Wildaja (44) napsal 10.07.2018 v 19:55

Ahojky .
No teda, to bylo počteníčko .
Takové zápisy mám nejradši .
Mají příběhový začátek, zajímavou náplň, okořeněnou i adrenalinem, který sice nikdo nevítá s otevřenou náručí, ale tak nějak k tomu cestování patří a závěrem už chytáš dech na další plány .
Moc pěkné, moc pěkně napsáno a fotky jsou taky žůžo .

biosák (69) napsal 10.07.2018 v 18:47

• Albánie + MNE + BiH 2019 aneb...panu učiteli s láskou

Přes rok plánovaná Albánie konečně vyšla. Rozhodl tak Standa,který si to tak nějak vzal na starost,a já byl rád,že po dlouhé době nebudu muset mít zodpovědnost "vedoucího skupiny",nebudu muset nic řešit,jen pojedu tupě z

Vloženo: 23.09.2019
    Uskutečněno: 16.09.2019
  • Slovinsko 4-6.7.2019 + přejmenování Rakouska

Tak jsem opět vyrazil se Standou z České Třebové. Odjezd byl trochu napínavý díky Standovi. V 6hod vyrazil z České Třebové a byl opravdu rychlík. V 7:40 na mě zvonil u baráku. Otevřel jsem mu jen v "trenažérech" s vyvale

Vloženo: 08.07.2019
    Uskutečněno: 05.07.2019
  • Bosna 2019

Na podzim 2018 jsem chtěl ještě vyrazit na poslední trip do Bosny. Než se to podařilo nějak dát dohromady,tak už byla zima a všechno plánování bylo tak nějak v háji. Myšlenky na Bosnu jsem se ale nezbavil a úporně to plá

Vloženo: 22.04.2019
    Uskutečněno: 21.04.2019