Cagiva Raptor 650 (2001)

Vlastník Emmette
Vloženo 21.6.2015
Aktualizováno 14.4.2016

Je to atraktivní Ital s japonským motorem. Charizma se schovává v motoru i v designu, Sportovní podvozek a trubkový rám jsou vyrobeny pro tvrdší jízdu, ochotně se sklápí do zatáček, zrychluje i brzdí.

Suzuki SV 650: Měkký podvozek a proti Raptoru je míň sexy

První dojmy - Před koupí: Motorka je ovladatelná, motor moc nebrzdí, zřejmě vlivem zaneseného karburátoru, brzdy velmi kulhají - sjeté desky, málo brzdovky, jinak cajk

Motorku bych doporučil pro - V první řadě pro milovníky dvouválcového vidlicového charakteru, sportovně založené řidiče - asi je jedno jestli začátečník, nebo pokročilý. Můj názor je, že motorka vystačí na delší dobu a já osobně bych se ji nezbavoval už kvůli tomu, že jde o motorku, která v ČR ubývá :-(

Doplňky na motorce - Po koupi šly do koše:
Závažíčka, doma dělaný držák za sedlem, guma na řadičce - nevešla se mi tam bota, zrcátka, držák SPZ, řidítka, padací protektory.

Nové:
Závažíčka, zrcátka, držák SPZ, řidítka, polep Fox Head na přední blatník - srdeční záležitost, nové padací protektory, páčky, gripy, nástřik podsedlových plastů, 12V zásuvka, kryt na NAVi

Průměrná spotřeba - 5.75471 l/100km

Jsou na něj kladné ohlasy, měl ho kamarád, učaroval mě design trubkového rámu a tvarů nádrže. Moc mě oslovil charakter motoru V2 a celková vybavenost kvalitního podvozku. Chtěl jsem vždycky SVéčko 650, ale nelíbily se mi klasické vidlice a všeobecně měkčí podvozek a má jen jeden výfuk

Zkušenosti z jízdy:

Po dokončení rozšíření ŘP, jsem ze stroje moc nadšený, čekal jsem to, a zbožňuji jo. Jízda na něm je občas makačka - viz níže, ale převážně se do té helmy řechtám.

Město:
Když říkám makačka, myslím tím pouze město - města bych zrušil. Ten V2 je strašně draveý při lehkém přidání plynu, abych na tom ve městě nevypadal jako jezdec na poli, se musím soustředit na citlivé tahání za heft. Ale jak přijde výmol, nebo nějaká ďuzna, splaší se jako stádo raptorů. Navíc se mi po městě každou chvíli spíná sahara - co jsem se vyptával, tak je to u tohoto motoru normální jev.

Okresky:
No, když se proklestím městem na okresky, tak to teprve přijde. Motorka je hrozně hravá a ochotná spolupracovat. Má velmi pružný výkon v širokém spektru otáček. Je snadno ovladatelná a v zatáčkách se cítí jako ryba ve vodě. Díky podvozku cítíte plnou důvěru. Tím rozhodně neříkám, že to jede samo a já osobně se až na hranu nedostal, což je pouze můj problém Nicméně Raptor má k požírání hran víc než předpoklady.

Motor:
Motor je nekultivovaný a nechává znatelně projevit vliv vibrací. Dá se to pocítit při delší jízdě, já jsem po 400 km vážně zničenej, ale spíš příjemně. Vibrace, tvrdé pružení, má výška, to vše jsou nežádoucí vlivy - ale k RAPTORU to patří a já to miluji.

Brzdy:
Brembo třmeny a z části pancéřové hadice - k tomu nemám co dodat. Ale proč jako pumpu narvali NISIN, to nechápu. Také mě maličko zaráží velikost předních kotoučů. Jsou menší než na váhově i výkonově slabším Monsteru 620. Ale zatím s nimi problém nemám a snad ani mít nebudu. Dovolím si říct, že jsem snad ještě nikdy nepotřeboval jejich plný výkon. Část brzdného účinku spolyká samotný motor.

Cestování + podvozek:
No, nevím byl / jsem natěšený za dva roky do Itálie, ale ještě si to promyslím. Na nádrž najedu cca 300 km, to mi fyzicky stačí na celý den abych si to dosyta užil. No jo, ale když bych měl jet další den 300 km, ne-li 400, myslím, že tímhle stylem bych ho za 4 dny nenáviděl. Dovolím si říct, že výherci výšky 190 cm by brečeli! A takové cestování 1500 km, v denních porcích 200 km, je co se časového hlediska týče, vážně pruda.

Zzvuk:
V nízkých je bublavý a hluboký, ve vysokých je atraktivní. Ale laďáky to rozhodně chce, asi jako každá sériovka.

Emmette
Emmette napsal 07.09.16 v 22:44

Díky hele moc rád bych ti pomohl, ale já je vyměnil s kámošem co měl taky Raptora a líbily se mu ty co jsem tam měl původně, ale to bílý je jen silikon, který se dá po pádu vyměnit. Je tam našroubovaný, ale netuším, kde to bylo koupeno bohužel, já to zkusím u toho kámoše zjistit, ale nebude to hned, on nemá moc čas Ale ten padák je normálně kulatina, která je upevněna šroubem a do něj je ten silikon.

vlko32
vlko32 napsal 07.09.16 v 21:57 10b.

Pekná modrá, mám ju tiež! Chcem jej dopriať padáky.Ako si ich poriešil ty? Mal som v pláne narezať závit M12x1 do gulatiny nasunúť nane plastové štuple.Ako sú riešené tvoje padáky? Sú origo...?

BigBary
BigBary napsal 12.04.16 v 22:50 10b.

držím palce dvouválu a přeji spousty km bez problémů.

Warthox
Warthox napsal 12.04.16 v 21:07 10b.

Krásná motorka, skvěle sepsané. Těšim se, až jí uslyšim osobně někdy

Emmette
Emmette napsal 04.02.16 v 14:05