Suzuki RV 125 Van Van (2003)

Vlastník Toonick
Vloženo 16.6.2015
Aktualizováno 16.6.2015

Dlouho jsem toužil po nějakém lehkém enduru "na houby". Vanvan je tak krásně jenoduchej a na 125 bytelně udělanej, nic odfláknutýho.

Motorka koupena od Vrbovka bazar - Prodejce uváděl rok výroby 2009. Rok byl dle VIN 2003. 2009 byla první registrace. Byl to šedý dovoz. Že rok nesedí jsem poznal už z fotky, protože od 2007 mají vstřikování a na fotce byl karburátor. Ale byla neobyčejně zachovalá, tak jsem ani neremcal.

První dojmy - Motorka padne do ruky výborně. Má nízké sedlo, široká řídítka a je lehká. Výkon motoru je menší než malý a s rostoucími otáčkami nějak znatelně neroste.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro důchodce (předchozímu majiteli bylo asi 80), pro děti (snadno se naučí jezdit), pro cestovatel (je sice pomalá ale pohodlná a úsporná), pro houbaře (vyjede všude), pro ty, co už neví, co by chtěli (pro mě).

Doplňky na motorce - Objednal jsem taštičku Qbag aragon (R58TC4) - zrovna má přijít. Zatím jsem tam dal malý 5l Qbag z Hondy, ale když jedu pro chleba, tak už se tam nevejde lékárnička.

Na silnici není s motorkou žádná velká zábava. Vše se ale mění po opuštění silnice. Co na silnici se zdálo pomalu, to v trénu (lehkém) je akorát. Motůrek si brouká a tlusté gumy se valí po trávě, blátě či kamení jako by nic. Gumy drží skoro na všem, přední kolo se nemydlí doleva doprava. Jednička je hodně pomalá, takže se to vydrápe skoro všude.

Motor běží velmi tiše, v lese o vás nikdo neví. Motor má rád i malé otáčky. Za to při vysokých otáčkách jako by říkal, "ser" na to, nemá to cenu. A tak jezdím na malé a střední otáčky, po silnici je to tak do 80km/h. Z kopce se to pak lehko rozběhne na 100. Do kopce se dá jet na 6-ku 50km/h a pořád to drží otáčky (to Honda CBR250R - na které také jezdím, už by dávno zdechla).

Úložný prostor - není. Ani ťuk, ani lékárnička se tam nikam nevejde. Kaslíky se otevírají šroubovákem nebo mincí (a jde to blbě). Na jedné straně je vzduchový filtr, na druhé pojistky a nic se tam nevejde. Ale, má to nosič v základu.

Spotřebu jsem ještě neměřil, ale žádné velké číslo to nebude. Do "nádržky" 6.5l jsem tankoval jednou něco přes 4l a najezdil jsem cca 400km.

Měnil jsem olej. Taky žádná darda, svépomocí za 170Kč.

Matesko17
Matesko17 napsal 07.01.16 v 21:05 10b.

MaxPraha
MaxPraha napsal 14.08.15 v 14:01 10b.

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 19.06.15 v 10:59 10b.

Pěkná motorčička

Vypadá masivně a zároveň jednoduše moc pěkný.