Yamaha FZS 1000 Fazer (2005)

Vlastník Sete
Vloženo 10.6.2015
Aktualizováno 12.10.2015

Naháč krmený karburátory, který se za svůj výkon a jízdní projev nemusí stydět ani 15 let od svého uvedení na trh.

Motorka koupena od Vít z Chotěboře

Honda CB 1300: prohlédnuté exempláře v žalostném stavu...

První dojmy - Tento motocykl jsem už před cca 10-ti lety 2x vlastnil, přesto mě mile překvapil, jak i na dnešní poměry jako celek slušně funguje.

Motorku bych doporučil pro - Pro kluky i pány, slečny i dámy, kteří chtějí kombinaci pohodlí, dobré ovladatelnosti a trochu té sportovní nátury

Doplňky na motorce - Po předchozím majiteli: koncovka Leo Vince, leštěné límce kol, topcase Givi, padáky, širší kónická řídítka
Ode mě dostala racing plexi Puig, CNC páčky, 12V zásuvka a držák navigace RAM mount. V plánu jsou opletené brzdové hadice

Proč zrovna Fazer? Úkol zněl jasně - je potřeba se (snad) dočasně finančně uskromnit a tak jsem začal hledat motocykl v cenové relaci 80-90 tis.Kč. Endura jsem musel vyřadit, protože to na co jsem byl zvyklý chce bohužel plnější pytlík zlaťáků a na motorkách typu Africa twin bych se trápil motorově i podvozkově. Brousil jsem tedy v kategorii naháčů a zahleděl se do Hondy CB 1300. Jenže prohlédnuté exempláře byli v žalostném stavu a tam jsem "pod tlakem" kamaráda omrknul i pár Fazerů. Původně jsem ho nechtěl, mimo jiné proto, že už jsem ho v minulosti 2x měl. Při prvním projetí mě ale fakt mile překvapil, prostě jsem už za ty roky zapomněl, jak schopná motorka to je. Za ty peníze je to i na dnešní poměry stroj, který svému majiteli ostudu rozhodně neudělá a přinese spoustu radosti.

Život s ní: Fazera jsem koupil stejně jako vloni KTM týden před odjezdem na dovolenou (za chvilku z toho bude tradice) a začal ji fofrem připravovat na cestu - proběhla výměna oleje a filtru, zadní pneu, komplet brzdová kapalina, zásuvka + držák navigace, krátké páčky a racing plexi Puig. Na dovolené se chovala příkladně, žádné trucování, tak jsem jí za odměnu ukázal Grossglockner Sám jsem se tam vrátil po 11-ti letech a líbilo se mi tam stejně jako poprvé. Co se týče jízdních vlastností, tak jsem vcelku spokojen. Podvozek funguje na našich cestách slušně, plně naložený ve dvou jezdit nebudu, takže známá bolest Fazera v podobě poddimenzované pružiny centrálu mě netrápí. Jezdit palici na ní taky nehodlám, přeci jen mám doma 2 malé kluky a chci je vidět vyrůstat. Motor je samet, díky karburátorům má jemný nástup (zdravím ucukanou FZ1 '06 , město se nechá projet předpisovou rychlostí v pohodě i na šestku a po přidání plynu mě řetěz nemá tendenci vzteky přetáhnout přes kotník. Přesto na průjezdy městy a vesnicemi nejčastěji využívám čtyřku, ta už po minutí cedule označující konec zástavby umožňuje slušnou akceleraci. Z přední brzdy jsem byl mírně zklamaný, ale hadice má gumové a nejspíš ještě původní, tak na jejich místo přijdou přes zimu oplétané a bude líp. Zadek mě naopak mile překvapil svojí dobrou účinností. Širší řídítka jsou na japonské naháče téměř nutnost, vedlejším efektem je ovšem to, že v zrcátkách úplně nejlépe vidím rukávy své letité bundy. Při zkušební jízdě u prodávajícího celkem zvonila přívěra, po instalaci homologační vložky do laďáku problém ustal, tak tam homovložku zatím nechám a přes zimu budeme přívěru léčit.
Celkem vzato za 73tis.Kč pořizovací ceny je to motorka jak víno. Sám jsem zvědav, jak dlouho mi vydrží

Intimo: A pořád to praktikuju jako s KTM. Večer se na ní chodím do garáže jen tak dívat, otevřu si přitom lahváče nebo udělám dobré espresso, pokecáme a pak jdu spokojeně spát

vits71
vits71 napsal 08.01.16 v 08:17 10b.

Intimo pobavilo

context
context napsal 16.06.15 v 19:50 10b.

moc pěkný fazer snad taky nějakého pořídím na novou sezonu přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Martyp
Martyp napsal 15.06.15 v 09:22

On je Sete takovej maličko motorkově promiskutiní, viď..?
Ale na druhou stranu, zkusit se má všechn a když tomu člověk přijde na chuť a nevadí mu pořád ten voser s administrativou, tak proč vlastně ne..

Sete
Sete napsal 13.06.15 v 18:53

Ono jich bylo ještě kapku víc než mám v profilu, viz Představení uživatele

AlexBike
AlexBike napsal 13.06.15 v 17:53 10b.

Pěknou řádku motorek máš za sebou zajîmavej vývoj od špaget přez Báwa po Fazera,přeju hodně bezpečnejch kilometrů a další řadu mašin do dalších let