AJP PR5 250 Enduro (2015)

Vlastník 125Marek
Vloženo 10.6.2015
Aktualizováno 11.3.2017

Vloženo: 28.07.2018, Uskutečněno: 28.07.2018, Stav tachometru: 14 km, Zhlédnuto: 56x

Trochu jsme podcenily servis... Olej jsme měnili pravidelně, bohužel jsem nějak zapomněli na ventily Po zimě nechtěla motorka chytit. Nakonec chytla, jel jsem se kus projet a domů jsem dojel na přívěsu

Nastala výměna řídící jednotky (aktuálně je tam mapa z roku 2018), nový vstřik (ten novějšího typu) a přesto nechtěl motor chytit. Neměl kompresi...

Takže jsme seřídili ventily, motorka jela, ale ne úplně dobře. Motor šel tedy ven, sundala se hlava a už to začlo Ventily nový (původní byly podpálený), nový píst a všechna těsnění.

Po smontování motor jel, ale pořád to nebylo ono a občas zvláštně cukal. Poslední věc z palivového byla nádrž resp. čerpadlo. Takže je nový i čerpadlo. Ono ta verze 2015 měla čerpadlo volně umístěné v nádrži a při jízdě v terénu to trochu bouchalo o stěny. Nový typ nádrže má čerpadlo již pevně umístěno, tím pádem s sebou nemlátí

Motorka teď lítá dobře

14 MTH

grufa (0) napsal 11.01.2023 v 08:52

Ahoj kolik tahle oprava stála?

cong156 (8) napsal 03.01.2020 v 09:08

Skvělý informace.

125Marek (10) napsal 30.07.2018 v 20:17

Však říkám, deník se snažím psát se všema blbostma, co jsme kdy zničili, se všema opravama, poruchama. Snažím se to dělat fakt poctivě, protože to současně slouží i k mojí orientaci, kdy je potřeba co servisovat a vyměňovat

Pája19 (2) napsal 29.07.2018 v 00:26

Dobrý vědět. Málokdo se pochlubí tím, že něco zvoral. Přitom to jsou ty nejcenější informace, který se můžeš dozvědět.

• Zadní tlumič - výměna náplní a gufer

Od výroby (2,5 roku) nebylo se zadním tlumičem nic děláno, takže nastal čas na jeho opravu. Zdenda Horovic vše udělal za přijatelný pěňauze a tlumič již pěkně tlumí :-) Najeto 7,4 MTH od zničení tachometru :-D Za

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 01.04.2018
    Uskutečněno: 01.04.2018
  • Podzimní servis 2°

I starší AJPinka si zaslouží servis. Podle nového počítání dle MTH máme najeto 6,3 MTH. Jo, moc jsme toho od havárie neujeli. Důvod? Mám rameno v prdeli a čeká mě operace, navíc nebyl čas. Ale závod Cross Country AJP abs

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.10.2017
    Uskutečněno: 28.10.2017
  • Nehoda není náhoda...

Protože jsem si na vyjížďce s klukama v Liberci vykloubil někdy v květnu rameno :Rychloměr se zastavil na cca 6200 Km. Prodejce rychloměr na skladě aktuálně nemá. Tak jsme z číny pořídili počítadlo MTH. Od teď budeme po

Typ: Havárie
    Vloženo: 07.09.2017