Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vlastník MichalSV90
Vloženo 9.6.2015
Aktualizováno 12.6.2015

Cestovně sportovní, umí být pěkně rychlá, dá se na ní jet i na delší výlet, ne jenom kolem komína, naprostá spokojenost.

Kawasaki Z 1000: Podvozek a brzdy prý nejsou úplně nejlepší, nebyla žádná hezká k dispozici
Aprilia Tuono 1000R: Minimální výběr, je jich málo.
Suzuki GSX-R 750: Chtěl jsem ji strašně dlouho, ale když jsem potom finálně vybíral, tak jsem chtěl motorku, na které se bude dát jezdit hodně svižně, ale i delší cesty, jako Rakousko, Itálie atd.. A supersport je na našich \"super\" silnicích těžko využitelný.

První dojmy - Několik motorek už mi pod rukama prošlo, posledních několik sezon jsem jezdil na SV650s, vyzkoušel jsem i FZ6 Fazer a doma stojí i GSF1200s a R1200GS, takže nějaké to srovnání je. Oproti SV je nejenom nesrovnatelný výkon motoru ve vyšších otáčkách, ale hlavně brzdy a podvozek, ze kterých jsem nadšený. Bandit má neskutečný tah od vonoběhu a táhne tak nějak pořád stejně až k 10 000ot./min, ale je strašně těžký a takový... neostrý, nemastný, neslaný.. GS je cesťák, měkký, nic pro mě, ještě jsem malej kluk.. :D V porovnání s GSF je to v nižších otáčkách do 5tis klidná motorka, mezi 5-7 je to na hezky svižnou jízdu, kde má motor z R1 už dostatek výkonu. A když se chci svézt, tak ten koncert, co začne nad 7tis. ot/min, to je nádhera.. Motorka jede jako zběsilá, nedá se to srovnat ani s jednou z předchozích motorek.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo chtějí jezdit svižně, ale občas i na delší výlety. Po pár úpravách (přepákování, odstranění hl. stojanu, doladění podvozku) se dá s FZ1 bez problému na okruh, kde, když ji máte trošku v ruce, pozlobíte nejednoho supersporta. :)

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Laser hotcam, krátký držák SPZ (aby byla pořádně vidět ta krásná 190ka), Padáky RD moto, zlaté rolny na zadní kyvce, zlaté páčky, kufr GIVI (věčně sundaný vč držáku, je jen na delší cesty, nelíbí se mi tam :D ), zlatý řetěz D.I.D., kouřové blinkry, bude velmi brzo přepákování a nejspíš klín pod motor.

FZ1 jsem si vybral proto, že to je kompromis mezi sportovní motorkou a něčím, na čem se dá ujet i delší vzdálenost nebo výlet. Původně jsem pokukoval hlavně po GSX-R 750, ale nedovedu si moc představit, že bych z ní slezl 400 km jízdy a mohl vůbec chodit. Nehledě na to, že silnice v ČR jsou takové, jaké jsou. Proto mě to postupně zaválo k FZ1, kde jsem našel od všeho, co jsem chtěl, dostatek. Brzdy jsou super, jejich účinek nevadne ani při dost ostřejší jízdě, podvozek funguje ve skutečnosti tím líp, čím víc mu "dáváte zabrat". To je to, co mě na ní strašně baví, dá se na ní jet hodně sportovně a co se týká využitelnosti jak motoru, tak podvozku a brzd, tak na ní jde naprosto bez problému pojet kdejakého rovinkáře na superbiku. Na motorce jsem musel postupně dělat nějaké úpravy. Už při koupi by na moto výfuk Laser HOTCAM, neni to nic uřvanýho, ale má krásnej zvuk a hezky v něm praská a střílí, když je zahřátej. Teď se na ní dělá právě pár úprav. V rámci klasického servisu jsem nechal seřídit ventily a synchronizace, vyměnit řetězovku za novou D.I.D. gold, mění se i páčky za stavitelné ve zlaté barvě, instalují se zlaté rolny, protože po poslední svižný projížďce, kde jsem 3x škrtnul hlavním stojanem, jsem ho nechal odmontovat. To je jedna ze slabin FZ1, nízko položené stupačky a hlavní stojan. Přepákování se bude konat v nejbližší době, protože origo stupačkama se dře doopravdy často a limituje to možnosti motorky, ale to je asi jediná věc, která mi teď vadí a kterou odmontování stojanu a přepákování bez problému vyřeší. Aktuální fotky po servise a úpravách ještě nemám, dodám je hned, jak to půjde. Na přiložených foto je motorka ještě se stojanem, bez páček, rolen atd.

PiratOne
PiratOne napsal 19.10.15 v 10:19 10b.

Super

PYTEL1
PYTEL1 napsal 12.06.15 v 11:50 10b.