KTM 1190 RC8 (2008)

Vlastník Danielos
Vloženo 5.6.2015
Aktualizováno 26.2.2017

Štíhlá laň se srdcem divokého prasete. Všude středem pozornosti.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

První dojmy - Vysoká, štíhlá, lehká, oranžová. Prvně na ni jezdíte jak idiot, bo buď tahá nebo brzdí. Takže po přesednutí z řaďáku se v první chvíli věnujete hlavně motoru a uvažujete jak na něj.

Motorku bych doporučil pro - Kdo nechce být nejrychlejší na světě, kdo si chce užít nezkroceného dvouválu 2x600 ccm bez žádné elektroniky a bez antihopu :D

Doplňky na motorce - Komplet Akrapovich v ceně 55 tisíc kč a zadek komplet v karbonu Akrapovich za 50 tisíc.

Našel jsem kousek jako nový dovezený jak jinak než z IT, najeto 12.xxx km

Motorku jsem si vybral, protože jsem chtěl zkusit změnu a trochu zpomalit. Teď si říkáte asi, že jsem upadl, ale ne. Dvouvál sice nejede jako 4V, ale stačí vám menší rychlost k uspokojení, protože i tak cítíte tu bestii pod sebou co musíte krotit.

Motor je tak trochu nevychované hovado , musíte dávat strašně bacha při přechodu ze zaklapnutého plynu na "trochu plynu", protože to stejně většinou s vámi hrkne. Zatím největší problém mám v zatáčkách s tím jak přidat plyn po brzdění. (nyní po seštělování vůle plynu a zvyknutí už se to dá, když to máte prostě v pitchi a dáváte tomu, tak se s tím sžijete)

Ale už jsem se kupodivu naučil jezdit 60 km/h konstantně :D Stejně musíte furt uvažovat jakou rychlost tam hodit ne jak na gixeru - kde 60 jedete na 1,2,3,4,5 nebo 6 a otáčky jsou OK :)

Největší výhoda oproti gixeru - úzká motorka, lehčí, níž těžiště a podvozek komplet od White Power posunuje řízení o level výše. Na RC8 překlápíte zatáčky jako byste jeli na motorce bez motoru, opravdu tak lehce.

Podvozek WP: velmi citlivý a tím i čitelný - víte přesně co každé kolo dělá - opravdu krásná odezva - což mám rád. Tuhle motorku mít se zátahem vychovaného čtyřválce tak jste nejrychlejší na dromu ani nevíte jak :)

Ujel jsem zatím 7000 km tak můžu doplnit popis:

Pocitově je o dost lehčí než ostatní 4V motocykly, i když papírově ne..

Hodně mi vyhovuje posez, nemám tak skrčené nohy, poloha řidítek tak dobrá jak na cestování tak ostřejší jízdu. Sedadlo je taková rovná "deska" tvrdá a klouzavá, ale na vysedávání - přehazování stran je to super a když už klouznete, tak se vám zadek opře o část spolujezdcova sedla.

Když už jedete opravdu ostře a jste zalehlí a vysedlí tak se vnitřní strana předloktí krásně opře o hranatou nádrž.

Motor: je to takové nevychované hovádko, velký záběr ze středních otáček, ale ať si kdo chce říká, že to jede ve vrchu, tak tam opravdu chybí tak 50 koní, ale na cestu vám síla motoru stačí. 1.-3. rychlost opravdu vystřelí do 180 km/h, pak ale začne ztrácet dech. To jsem vlastně i chtěl, i když měl jsem chvíli kdy jsem si zvykal a ten výkon mi chyběl. Po přesednutí na gixero které má ještě převod do síly nechápu jak to jede - jede to furt jak splašené.

Při projížďkách ze zatáček vystřelí rychle a mírně ostatním ujede, ale ti vás vzápětí doženou než se přiblíží další zatáčka, jdu na brzdy opravdu pozdě s podřazením na 2.-3. RC8 se roztančí jak tydýt ve stardance a někdy si říkám "ouuu" tak to jsem přepískl, jdu ještě více na brzdy a zlaté Bremba monobloky zbrzdí motorku tak že do zatáčky prásknete s RC8 a zařvete si do helmy jooo. No to už je na čase plynovat ze zatáčky, tak to tam nasolím, když projíždím zatáčku na dvojku tak pěkně výjezd ze zatáčky po zadním jak supermoto, Peru tam 3 4 5 ztrácí dech a už se těšíte na další lambádu před zatáčkou :)

KTM - koko tlačí motorku

Dojezd na rezervu 18 - a to počítadlo ukazovalo min range 2 km a max range 35 km - nevěřte tomu

Brzdy komplet Brembo: co k nim říct? krásně citlivé, super dávkovatelné - taky jiný level orpoti gixeru.

Nevýhody:

- absence ukazatele zařazeného rychlostního stupně
- náročnější jízda pro spolujezdce, protože sedí moc nahoře

Delta
Delta napsal 28.09.16 v 13:14 10b.

gabri88
gabri88 napsal 25.06.16 v 16:19 10b.

Dobry popis, supr fotky... motka jako takova se mi nelibi ale zni to jakoze dobra hracka

Bundes
Bundes napsal 22.04.16 v 16:37 10b.

Jednou bych RC8 moc rád, je to překrásná motorka 10 b.

brzda80
brzda80 napsal 02.02.16 v 12:53 10b.

Krása

Maxim
Maxim napsal 14.11.15 v 15:36 10b.

Tohle je proste úplně neco jinyho a Ti co na ni plyvou si můžou víš co? 10!ja uz nikdy nic jinyho než KTM nekoupim.