stratos_r1250gs

AJP PR5 250 Enduro (2015)

Vlastník Lopp
Vloženo 31.5.2015
Aktualizováno 3.6.2015

Portugalské AJP, lehká "nezávodní" dvěpade. ale o to uživatelsky příjemnější
115kg, vstřikování, šest kvaltů, plně stavitelné tlumiče sachs, cca 30PS se svodem a koncovkou domaracing.

Motorka koupena od FIRMA:Street Moto (Plzeň 1-Bolevec)

První dojmy - Motorku mám opravdu jen chvíli, co napsat? No japonec to není ale naštěstí ani nejmenovaný rakušák ;-) Je vidět že se kluci portugalští snaží, takovéto "ostré" civilní endurko, bez zbytečností a kde se servis ještě počítá na kilometry a ne mth nikdo nenabízí. Japonské WR250R, KLX250 , CRF250L jsou hodně o kompromisu a kde je konec dnes už legendárnímu DR-Z.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo se asfaltu štítí ...;-) Ne, na silnici to opravdu není, už jenom kvůli převodu.

Doplňky na motorce - Větší kryt pod motorem, chrániče chladičů a páček.

Po pár prvních stovkách km je třeba říct, že v terénu pro normálního endurohobíka je to naprosto super motorka. Ta stříkačka je sice v nižších otáčkách dost ucukaná, ale to spraví full gas Na civilní dvěpade jede fakt slušně. Blbý je, že dost často nedrží volnoběh a chcípne. Snad to doladí při první garanční prohlídce v 1tis. km, jak mě bylo slíbeno. Podvozek, no není špatný, čekal jsem víc, ale zase za tu cenu, celý svět je o kompromisech. Třeba se časem ještě rozchodí.
Co mě ale vytrestalo je, že motorka nemá žádnou rezervu, ani kontrolku benzínu. Když dojde, tak už není na co přepnout. V manuálu píší, že proto má průhlednou nádrž, aby si to každý mohl hlídat. No budu muset pro jistotu před každou jízdou tankovat do plna

Lopp
Lopp napsal 14.11.15 v 17:20

COMATIK - jo to já nevím, tak mě ju prodali prý nějaké vylepšení za pochodu a ještě něco říkal o nějakých jiných šroubech, ale to si už přesně nepamatuju. Ono není nikde psáno, že každá změna a inovace musí být zrovna k lepšímu (zkušenost)

COMATIK
COMATIK napsal 12.11.15 v 20:11 10b.

Kurňa jak to, že máš motorku o 2 měsíce mladší a už máš plastový víčko nádrže?

trigr
trigr napsal 27.08.15 v 09:13 10b.

Z povinnosti musim pochvalit. Koncovka pekna, snad jezisek bude stedry.