Kawasaki Z 750 (2004)

Vlastník ZdeněkS
Vloženo 28.5.2015
Aktualizováno 7.8.2020

Starší Zed 750 je skvělá motorka. V minulosti jsem s ním najezdil pár veselých sezón, pak ho prodal a po čase se k němu zase musel vrátit. Má spoustu výhod, je to charakterní, příjemný naháč, který nezklame, ekonomický a dostupný a přitom funguje na výbor

Motorka koupena od Maxmoto Lhenice - Po 6 měsících vyhlížení nějakého pěkné Zeda ve slušném stavu konečně nalezen v Lhenicích, moc krásný, zachovalý stroj. Domluva proběhla naprosto perfektně, přhlášení atd. vše v pořádku. doporučuji.

Suzuki GSR 600: Méně síly odspodu, dražší
Yamaha FZ6 N: Více točivá, nepěkný budík
Kawasaki Z 750: rv >2007 novější Zed je krásný a má super motor, ale špatně se mi na něm sedělo a byl dražší

První dojmy - Na motorce se jezdí hodně dobře. Motorově je to super, podle otáček se výrazně mění charakter, nemá lineární průběh ale 4 řežimy jízdy. Dole skůtr a pohoda, pak nepoužitelné vibrovací pásmo, pak pásmo nabroušenosti a nakonec špičku. Podvozek je ošizený, ale dá se to. Na okruh nejezdím. Brzdy s jinými deskami fajnový. Zpracování motocyklu je rozpočtovka, ale vše funguje a drží. Místo pod sedlem je super, spotřeba motoru hodně dobrá.

Doplňky na motorce - Zkrácneý výfuk Leo Vince, brutal ječák, padáky a jinak žádné prasečiny jako křiklavá závažíčka, krosová řidítka nebo jiné úchylárny.

Z750 jsem si vybral jako satisfakci pro litrové a šestkové kategorie. Vlastnosti jsou blíže k šestkám, tedy vytáčení motou, spotřeba, hravost, lehkost, ale zároveň je tam toho odspodu trochu víc a nahoře to jede také pěkně.

Motorka se dá pořídit za dobrý peníz, ačkoliv tento ročník už je trochu nedostatkový ve slušném netuněném stavu (fuj).

V roce 2012 jsem Z750 prodal z důvodu ukončení motorkaření (již po několikáté) a fakt se od toho nedá úplně upustit. Vzhledem k posledním výborným zkušenostem ze Z750 jsem hledal stejný stroj. Byl to boj, půl roku denně několikrát prohlížet inzeráty a stále nic. Ceny nepatřičně našponované, stavy hrozný, ale nakonec se štěstí usmálo.

Protože už nechci jezdit kolem komína, ale mám v plánu delší trasy, hned jsem na Zeda frknul sadu Michel Pilot Road 2, což je cestovní a podle ohlasu hodně dobrá 2CT pneu se slušným nájezdem, vyměnil řetězovku za horšího EK chain za DID 520 ZVM-X, olej v tlumičích, nakoupil oblečení a už jen vyrazit někam do alp, na Sicílii nebo Monte Negro:)

hallten
hallten napsal 20.10.17 v 20:56 9b.

Ahoj mohu mit dotaz koupil jsem zedika750 a kdys ujedu cca 15 km tak na olejovem viku neudrzim ruku je to normalni ze je tak rozehrate dekuji

milanisko
milanisko napsal 30.05.15 v 18:12 10b.

Dobrý způsob návratu. Slušný stroj.