Kawasaki ZZR 1100 (1991)

Vloženo 26.5.2015
Aktualizováno 23.2.2017

Zkušební jízda po servisu

Vloženo: 26.06.2015, Uskutečněno: 26.06.2015, Zhlédnuto: 28x

Tak dnes konečně, po mnoha nekonečných dnech, byla moje mašina propuštěna ze spáru servisních prostor. Musím říct, že takové odborné "oprášení" je na ni hned znát. Pár věcí už konečně funguje (např. tlačítko starteru) a díkybohu už neteče olej po bloku motoru. Zprvu jsem si myslel, že je buď prasklej blok, anebo díra ve svíčce, či nedotažená svíčka (což jsem záhy usoudil, že je blbost). Naštěstí se ukázalo, že vada je ve víku ventilů, ve kterém byla prasklina, zjevně už jednou svařovaná. Takže jsem stál na rozcestí mezi znovuzavařením oné praskliny, což se mi moc nezdálo, anebo sehnání jiného jetého víka. V českých bazarech děs a bída, za takovej ošoupanej dekl chcou klidně i 1.500,-Kč + nehorázné poštovné. Takže jsem nakonec zvolil burzu v Německu a vyplatilo se. Deklík vyšel na nějakejch 15 €ček + pošta asi 7 €, takže poměrně dobrej kup.

Může se zdát, že už je vše OK, ale není tomu tak. Na konec sezóny plánuju rozpůlení a přetěsnění celýho motoru a přitom i přebroušení podpálených ventilů. Jen doufám, že to do tý doby vydrží. Jediný, co mě tak nějak uklidňuje, je fakt, že místnímu servisu po mnoha návštěvách plně důvěřuji. Vzhledem k absenci prostoru, času a vybavené dílně mi bohužel jiná možnost nezbývá. Inu, uvidím.