Jawa 250/353 Kývačka (1958)

Vlastník mpanda
Vloženo 26.5.2015
Aktualizováno 26.5.2015

Výstižně popsat? Prostě stará krasná motorka, která má svoji duši:) Je to rodinná motorka, která už něco pamatuje;) Momentálně je na kompletní renovaci u MotoKenny v Brně.

První dojmy - Jelikož jsem přesedlal z mustafa, tak první dojmy byly úžásné :D Konečně něco, co aspoň trochu ,,jede,, :D První jízda se blíží a ja natěšenej jak malej Jarda. Motorka na stojanu před garáží, otáčím kohoutkem a sleduji jak benzín krásně teče dolů, ,,načepuju,, benál do karbecu, parkrá motorku prošlapnu, poté otáčím klíčkem a na jedno prošlapnutí naskočí. Usedám a s usměvem od ucha k uchu vyrážím.

Proč jste si vybral tento stroj? Neměl jsem na výběr :D ale ani mi to nevadí :)
Jízda: Jede, svítí, občas i troubí
Motor: Krásně masiruje pozadí s rukama tak moc, že po jízdě se mi ještě hodinu klepou ruce, čehož se dá i prakticky využít... :D
Brzdy: Brzdy to sice má, ale o funkčnosti bych raději moc nechtěl psát :D
Podvozek: Hlavní je že drží v kupě, víc není potřeba :D
Ovladatelnost: Je to lehká motorka, takže ovladatelnost není špatná
Spolujezdec: Ten má asi stejné pohodlí jako já, ale pokud to je pěkně obdařená slečna tak mam aspoň já o něco větší pohodlí... :D
Úložný prostor: Jelikož je potřeba mít u sebe neustále spoustu nářadí, tak úložný prostor to naštěstí má dostačující :D
Spotřeba: Občas mám pocit že jede snad na vzduch. 2L petka benálu a mám na půl dne o zábavu postaráno :D
Servis: Vše se dá udělat vklidu doma
Poruchy. Krom za*raných trysek a karbecu, prasklých lanek od spojky, brzd a plynu šlape jako švycarský hodinky

Kde se motorka cítí nejlépe? V garáži :D

Dá se s moto i dobře cestovat? Cestovat se dá, ale nato bych já neměl gulky

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 02.02.16 v 19:24 10b.

Pěkná jsme zvědaví jak vypadá po renovaci dej fotky.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.05.15 v 11:57