Yamaha MT-03 (2006)

Vlastník Hozník85
Vloženo 22.5.2015
Aktualizováno 30.8.2016

Pekelný to stroj pro začátečníka, ale nic nezvládnutelného s rozumnou hlavou a s citem pro práci s plynovou rukojetí.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - Jednání a domluva na výborné úrovni.

Yamaha XT 660 X: MT-03 vyhrála svým vzhledem.

První dojmy - Hodně jsem si předem přečetl o jízdních vlastnostech. O jednoválcovém motoru z XT660. Jak táhne už odspodu a pro někoho s ucukaným chodem. To se nedá vyčíst, to se musí zažít. Velmi příjemně mě to překvapilo a nedokázal jsem si to ani takhle představit. Byl jsem z toho příjemně rozčarovaný :-D.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil každému od alespoň trochu vyježděným začátečníkům. Pro jízdy po okreskách. Pro zábavní ježdění i denní dojíždění.

Doplňky na motorce - Padáky
Rolny pro servisní stojan
Kufr Kappa

Průměrná spotřeba - 4.69676 l/100km

Při hodnocení motorky je důležité kdo o ní píše a jaké má zkušenosti. Já jsem začínal v 15ti s 50kama. V 18ti jsem si dělal papíry na auto a nezapomněl jsem si rozšířit motorku na skupinu A2. Od té doby jsem hodně najezdil autem, ale na motorce jsem neseděl 10 let. Tohle pro mě skok rovnýma nohama do světa velkých motorek.

MT-03 jsem si vybral kvůli motoru, který mi byl doporučený. Výkon zvládnutelný pro vyježděného na slabší kubatuře. A po sžití se s touhle motorkou je výkon dost silný na to, aby ho hned neomrzela. Proto jsem si začal vybírat XT 660 X.
Jednou jsem ovšem uviděl MT-03 a byl jsem okouzlen jeho vzhledem a když se k tomu přičetl ten fakt, že má stejný motor, tak nebylo o čem pochybovat. Volba byla jasná.

Z informací které mám, bych motorku shrnul jako stroj se silným jednoválcovým motorem. Jezdí téměř bez údržby a s příjemnou spotřebou do 5l/100km. Je fakt, že jednoválec umí být ucukaný, ale pro mě je to spíše výhoda a zábava. S přidáním plynu je nárůst výkonu tak prudký, že to cukne. Tak rychlá reakce je moc fajn.

První jízda po odzkoušení byla rovnou si ji sám přivést domů. Ujel jsem přes 50 km a neměl jsem žádné problémy se s ní hned skamarádit.

Vyjel jsem v Praze. Protáhl jsem jsem jí po jižní spojce, popojeli v páteční koloně. Rozvalil jsem jí po okreskách a né úplně všude jsem dodržoval rychlostní limity, abych nebrzdil provoz. Skvěle motorka akcelerovala, když jsem se odhodlal předjíždět. Už se těším na zítřek, abych se s ní ještě více sžil.

mpanda
mpanda napsal 27.05.15 v 19:40 10b.

v minulosti jsem tento stroj chtěl, bohužel s mojí výškou (cca 193cm) nereálné

Hozník85
Hozník85 napsal 24.05.15 v 21:18

Díky. Budu se snažit

context
context napsal 23.05.15 v 12:36 10b.

Dobrá volba přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu