renocar_unor

Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2015)

Vlastník Petřičák
Vloženo 18.5.2015
Aktualizováno 14.9.2016

Vloženo: 28.09.2016, Uskutečněno: 09.09.2016, Stav tachometru: 36800 km, Zhlédnuto: 5x

Dnes je v plánu dojet až do vlasti, přesněji řečeno do západních Čech. Okolo Besanconu tak v Mulhausenu překračuji hranice do Německa. Provoz na dálnici je poměrně hustý, ale časté kolony jako loni se naštěstí nekonaly. Přes Karlsruhe, Stuttgart a Heilbronn cesta příjemně ubíhá a kromě jednoho kamionu, který mě zkoušel vytlačit do betonového pilíře mostu se nic zvláštního neděje. K Nurenbergu to cestovní rychlostí mezi 160 a 180 km/h rychle utíká až na odpočívadlo pár kilometrů před městem. Znám to tu už z loňska mají tu výborné rybí sendviče. Už už jsem si říkal, že tentokrát bude průjezd Německem hladký, ale kompletně rozkopaný obchvat Nurenbergu mě přesvědčil o opaku. Naštěstí se pomalu jedoucí kolona po pár kilometrech dává opět do pohybu. Cestou ke křižovatce s 93 se mnou zkouší závodit Švýcar v Mercedesu a je zjevně nervózní, když mu v rychlosti 235+ km/h pořád dýchám na záda. To už mi ale na ty moje mlátí batůžek, takže se přepínám zpátky do cestovního režimu a po sjezdu na 93 stavím na odpočívadle už za regulérní tmy. Oproti loňsku je každopádně podstatně tepleji a navíc mám značný náskok. Na sjezdu na 299 směrem do ČR trochu kufruju, což mi neulehčuje ani objížďka na německé straně. Nakonec nacházím správnou cestu do cíle dorážím o celé dvě hodiny dříve než loni. V sobotu už je na programu dne jen relax, vybalování věcí a pro mě navíc odpoledne přejezd domů do Brna. Za ty dva týdny jsem najel skoro 7000 kilometrů, viděl spoustu krásných míst a jsem zase o spoustu zkušeností bohatší. Španělsko jako cílovou destinaci můžu určitě jen doporučit, pro jízdu po vlastní ose je ale třeba mít k dispozici alespoň tři týdny. Ve dvou týdnech je to totiž trochu hektické a vyžaduje to dlouhé dálniční etapy.

• Motoškola Sršeň

První letošní motoakce 240 km od Brna a jen jediný den volna. Že to bude trochu divočina mi bylo jasné už od víkendu, ale až do pondělního večera jsem si to nijak nepřipouštěl. On na to moc ani nebyl čas. Přes týden prác

Vloženo: 06.05.2018
    Uskutečněno: 24.04.2018