Honda PCX 150 (2015)

Vlastník kobra33
Vloženo 11.5.2015
Aktualizováno 22.6.2016

Krásný skůtr s velmi zajimavou barvou a super motorem.

Motorka koupena od FIRMA:Autocentrum Jan Šmucler (Plzeň 3-V - Velmi ochotná prodejkyně, jak po telefonu, když jsem poprvé volal s dotazy na PCX, tak komunikace mailem s dalšími dotazy. Při osobní návštěvě ochotně vše vysvětlila, domluvil jsem si i testovací jízdu, sice jen na 125, ale pro představu to stačilo. Ve čtvrtek jsem PCX zaplatil a v pondělí vyzvednul.

Kymco K-XCT 125i: Kymco bylo dražší, to byl asi hlavní důvod a u PCX mě zlákala spotřeba.

První dojmy - PCX 150 krásně táhne, pohodlně se na ní sedí a vypadá skvěle. Jel jsem hned k pumpě a dotankoval do plné, tedy na 8 litrů. Cestou domů jsem se jen trochu projel a najel asi 40km.

Doplňky na motorce - Plexi GIVI

Krásný skůtr, který jsem si dnes pořídil. Koukal jsem na něj už před rokem, tenkrát jen na 125, ale nakonec jsem před tím rokem koupil Maxon Ardour 125, hlavně kvůli ceně a pár recenzím na webu. Nevěděl jsem, jestli mi jízda na skůtru bude vyhovovat, přeci jen jsem kdysi sedlal silniční motorky. Proto jsem nechtěl investovat hned velkou částku do PCX. Teď jsem Maxona prodal. zjistil jsem, že mi jeho výkon nevyhovuje a spotřeba mě také nenadchla. Po rovině jel se mnou 85km/hod a spotřeba 3.5 litru.
12.5. PCX už je na značkách a po dvou dnech máme najeto asi 85km, ještě chybí do 500 km na zajetí docela dost, bohužel nemám teď čas na projížďky, jedu leda tak do práce a domů. Zatím jezdím tak do 80 km/hod.
18.5. Trochu mi kilometry přibyly, mám najeto cca 290 km a už budu jezdit tak do 90 km/hod. Zatím podle "palubního počítače" spotřeba 2,0 litru.
26.5. Najeto 540 km, základní zajetí je za mnou, ale bez omezení budu využívat výkon po servise v 1000km.
16.6. Po prvním garančním servise v 1080 km, všechno v pořádku, doplněk kufr Givi a už mohu jezdit bez omezení. Spotřeba se drží po 1000 km na 2,2 litrů na 100 km, super hodnota.
20.7. Najeto 1600 km, spotřeba stále 2,2 litrů. Zatím jsem nezaznamenal žádný výkyv spotřeby, ta se drží +- 0,1 litru. Mimo město jezdím 90 - 100 km/hod. Tankuju zhruba po 300 km, super dojezd. Proti Maxonu, kde jsem tankoval cca po 140 km.

Top speed jsem zkoušel, po rovině 114 km/hod - omezovač. Ale nad 110 km/hod už tolik nejede, myslím že omezovač je nastaven ideálně. Nejlépe akceleruje do 100 km/hod. Perfektní jak do města, tak na cesty 1 a 2 třídy, kde nejsem brzda, mohu případně i předjet "strejdy". Na dálnici bych vybral nějaký silnější skůtr, co udrží 130 km/hod.

Samarak
Samarak napsal 05.02.17 v 22:18 10b.

Perfektní barva! Kdybych PCXko nekupoval opravdu až na poslední chvíli a mohl si barvu vybírat, šel bych asi taky do hnědé..

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 13.08.15 v 15:39

LiborGondek
LiborGondek napsal 10.07.15 v 17:40 10b.

Taky pěkné PCX! Hodně šťastných km bez nehod.

kobra33
kobra33 napsal 24.06.15 v 19:56

Děkuju, po 1.200km jsem stále nadšený.

matti
matti napsal 22.06.15 v 17:46 10b.

Dobrá volba!