jakou svíčku

 • 0

  19.8.2020 od javvak

  Zdravím,
  chci se zeptat, jakou svíčku do fichtla? Dřív jsem měl dlouho N15C, pak jsem koupil novou (taky N15c) a ta byla asi z výroby špatná - fichtl blbě startoval, nedržel volnoběh,... Teď jsem koupil B6HS NGK, a jede to úplně jinak - startuje, drží volnoběh, jen za tepla mám pocit, že na volnoběh má snahu jakoby chcípnout. Tak se chci zeptat, zda by nebylo lepší použít nějakou jinou svíci? Popř. co doporučujete vy?

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 1

  20.8.2020 od Milan1963

  Pionýrů mám víc, jezdím na nich přes 40 let a zkušenost je taková, že pojede s jakoukoliv svíčkou , samozřejmě s normální délkou jiskřiště. Ve všech mám Brisk N 15, všechny moje pionýry s ní chytají i jezdí bez problémů. S NGK jsem měl velké problémy, už ji nechci. Za mně tedy Brisk N 15.

  Doplnit odpověď

 • 0

  20.8.2020 od Kubita

  15 tka je příliš studená hledej označení max do 8

  Doplněno:

  Protiřečíš si. Pleteš staré a nové značení. Výrobce možná doporučoval N8, ale dnes je to N15c ...

  20.8.2020 od Frantas

  Doplnit odpověď

 • 0

  21.8.2020 od Bugs

  Koupil jsi alternativu k Brisk N17. Podle mě je to svíčka s moc vysokou teplotou a je nevhodná do fichtla. "Za tepla" budeš mít samozápaly a fichtl nebude správně táhnout. Z mojí zkušenosti na upraveném motoru s tím jde jet několik stovek metrů s vypnutým zapalováním.

  Doporučuji Brisk N15 nebo N14. Od NGK pak B7HC nebo B8HS.

  Jinak to, že dobře startuje za studena a za tepla nedrží volnoběh znamená, že je bohatší směs a to se vyřeší snížením hladiny v plovákové komoře. Ale opravdu jemně snížit!

  Doplněno:

  Jak jsi zjistil, že hází slabou jiskru v nízkých otáčkách?

  Nechápeš to správně. To číselné označení svíčky značí, zjednodušeně, jak se "špička" svíčky chladí. N17 je "teplá" svíčka, takže je špička hodně horká a vznikají tím samozápaly směsi ve válci. Samozápaly jsou něco jako když máš špatně seštelovaný předstih, proto to přestává táhnout.

  Jako první věc tam dej svíčku s tepelnou hodnotou, co jsem ti napsal v předchozím příspěvku. Pokud to nepomůže, tak pátrej dál.

  24.8.2020 od Bugs

  Dneska jsem to byl projet a zjistil jsem, že mi ta B6HS NGK za tepla při malých otáčkách hází slabou jiskru nebo ji nehází vůbec :(. Otázka je, zda je to tou svící nebo někde v zapalku..? Chápu správně, že za tepla by měla dávat lepší jiskry ta Brisk N17?

  23.8.2020 od javvak

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist