Velmi slabá jiskra

 • 0

  28.7.2020 od Dominik147

  Zdravím, mám problém se svou gilerou rx125 arizona. Přestala ze dne na den házet jisrku, rozdělal jsem zapalování a vyčistil. Do kabelu napájení jde cca 6v ale do červeného, který jde do cívky nejde nic. Při zkoušce kdy jsem dal indukčku 6v to na kabelu co jde do svícky házelo úplně minimální jisrku. Ptám se tedy jestli je možné, že je rozbitá cdi jednotka. Nebo vás napadá něco jiného? A nechce si jí někdo vzít na díly? ? už mě to nebaví???

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  29.7.2020 od combust

  Tenhle model by měl mít cdi motoplat nezávisle napájený střídavým napětím rovnou z altíku. Na červeným co vede na indukční cívku bude cca -200V jen v okamžiku sepnutí tyristoru. A ano může být vadná jednotka CDI ( a nebo indukční civka nebo vinutí na statoru nebo něco dalšího).

  Doplnit odpověď

 • 0

  30.7.2020 od X-tra-X

  Proměř signál zapalování ze statoru, pokud ok, tak výstup z CDI, pokud ok, tak je to cívka, ale 6V nemá smysl zkoušet, musí to být 12V. A CDI má napájení z baterie, tak vyzkoušej jestli tam je správně 12V a taky kostra jestli je v pořádku...

  Doplnit odpověď

 • 0

  31.7.2020 od Milan8

  Co bys za ní v tomto stavu chtěl? Nějaké foto? Kdyžtak mi napiš na dieselmilan@seznam.cz A hlavně, už nezkoušej nic s klasickými starými indukčkami v kombinaci s CDI a jinýma jednotkama. Vysvětlování proč, by bylo na dlooooouhé lokte, ve zkratce pracují na jiných napětích a proudech. A hlavně, snadno si tu jednotku odpálíš, taktéž třeba jen zkoušením bez zatížení sekundárního výstupu indukčky. Věř mi, jsem vyučený autoelektrikář s letitou praxí na motoelektrice. Rád bych i poradil, ale v těchto případech je více než cokoli jiného důležité správně měřit, a na základě výsledků se dá soudit. V tomto případě by bylo fakt lepší řešit osobně na místě, nebo nějak online krok po kroku. Hlavně nic nezkoušet stylem pokus/omyl s nepříslušnými díly. Většinou to pak dopadá tak, že tím odejde i mnohem dražší další věc (cdi...), než by stačilo udělat na začátku.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist