spojka

 • 0

  16.4.2020 od stenlijawa

  Ahoj všichni. Nastartuju, nechám běžet cca 3 min, zavřu sytič, zařadím a hop skok. Jinými slovy asi zůstane slepená spojka. Při další jízdě vše ok. Proč ??? Dělá to jen při prvním rozjezdu. Potom už vše bez problému, můžu jezdit celej den. Olej používám 10 w-40 motul 5001. Vloni to mašina nedělala, až letos po zimě a ted stačí když nejezdím třeba týden. Zkoušel jsem spojku několikrát vymáčknout před rozjezdem-nepomůže. Řeším to zařazením dvojky, bez chodu motoru a strčím do mašiny s vymáčklou spojkou ,ale je to otravné. Znáte někdo důvod ? Málo zahřátý motor, druh oleje nebo co ??? DÍKY za odpovědi.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
 • 0

  17.4.2020 od JiriBN

  Zkus jiného výrobce oleje, některé oleje jsou na to náchylnější a stejně tak spojky a když se to sejde tak to zlobí.
  Správné seřízení vypínání spojky beru jako standart.

  Doplnit odpověď

 • 0

  17.4.2020 od Lukyvaran1

  Běžná vec.Po dlouhém stání to dělá.Jak píše kolega vejš zkus jiný olej.Dedy předepsaný olej.Já ho vymenil a nechal jsem víc jak mesíc moto stát a taky me to udelalo.Ted když jedu cca po tádnu tak ok.nebo nastartuj a promačkej spojku.

  Doplnit odpověď

 • 0

  17.4.2020 od zdenysrx6

  nemaš osekanej spojkovej koš?

  Doplnit odpověď

 • 0

  24.4.2020 od Pajakoci

  Ahoj, spojkový lamely jsou prostě dlouhým stáním slepený, buďto rozhejbám před startem jak ty, ale na 1, nebo po nastartování zmáčknu spojku a ze 2x vrknu plynem, vymáčklá se tou akcelerací pěkně rozlepí. U jednobuchu funguje ....

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist