CBR 600rr LED blinkry

 • 0

  5.4.2020 od Evys

  Ahoj, o víkendu jsem si na motorku šel dávat LED blinkry, koupil jsem je na m stylu a borec mi řekl, kup si k tomu odpory a před každej blinkr ho napoj, s přerušovačem sou u těchto motorek problémy, tak sme vše udělali jak se řeklo, ALE blinkr bliká děsně rychle a rožne se jen první dioda...
  Potom sme zjistili, že odpory sou dělaný z 18w žárovek na LED, ale já mám na motorce 21w žárovky, je možný že by byl problém v tomhle? Hodně lidí mi psalo, ať si přehodím nějak ty piny, co vedou k budíku, ale popravdě nejsem až tak dobrej elektrikář, abych si zvládl poradit s tímhle.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 1

  18.6.2020 od Tomascat

  Píšu sem, abych nezakládal další vlákno k LED blinkrům.
  Potřebuju poradit, jsem už fakt v koncích.

  Mám starou yamahu z 84 a dal jsem si na ní vsude ledkový žárovky. Problém se stálým svícením jsem chtěl vyřešit přes elektronické relé, tak jsem z číny objednal nějaké nastavitelné se třemi piny. Bohužel nic, tak jsem objednal další, už nenastavitelné, jen s těmi potřebnými parametry. Zas nic. Zkusil jsem i z felicie, která ma taky tří pin. Též nic. Blinkry pořád svítily a neblikaly. Tak jsem zkoušel i prohodit ty piny, kdyby to v číně třeba udělali opačně. Též nic.

  Tak si říkám, dám tam ty výkonový odpory. Původní žarovky byly 21W. Tak jsem z číny objednal 20W s 26ohm odpory, napojil je paralelně a blinkry co? Zase svítily!!!... To jsem už zratil nervy.

  Kde je problém? Mám zkusit ještě nejaké jinači parametry odporů? Mýslíte, že ten jeden chybějící Watt na tom odporu udělá tolik, že to tomu relé pořád nestačí a prostě potřebuje ještě ten jeden podělanej watt, aby se rozblikal?...

  Moc díky za jakoukoliv odpověď.

  Doplnit odpověď

 • 0

  5.4.2020 od lipnicak

  Jsou ty odpory zapojeny paralerně s LED nebo do série? Musí být paralerně ! LED má odběr skoro nic a odpor tam simuluje vlákno žárovky. Přerušovač je konstruovaný tak, aby v případě prasklé žárovky, což je snížený odběr, kontrolka blikala rychleji, což upozorní na vadu blikače..Tím pádem to máš s největší pravdépodobností jen špatně zapojené.. odpory jsou 18W + 2W LED což je dobře. Ještě je možnost vyměnit přerušovač, který je určen pro LED blikače. Ten nedetekuje prasklou žárovku a přerušuje bez ohledu na odběr..

  Doplněno:

  Pánové, můžete mi vysvětlit, jak by jste tohle chtěli zapojit sériově?:)

  8.4.2020 od Evys

  Pánové, můžete mi vysvětlit, jak by jste tohle chtěli zapojit sériově?:)

  7.4.2020 od Evys

  Doplnit odpověď

 • 0

  7.4.2020 od juryna007

  Podle mě jsi to zapojil blbě...

  Musí to být paralerně tzn. Odpor musí být zapojeny mezi + a - .....

  Hodnota odporu bývá 100 ohmů nebo něco kolem toho...

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist