Kapani benzinu

 • 0

  7.9.2019 od Locky

  Zdravim, po mesici sem nastartoval moto a vsiml sem si, ze mi kape benzin z cerne nadobky viz foto, z toho konce. Neni to teda nejak moc, ale je to neco spane? Nebo je to nejaky pretlak nebo tak?

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
 • 0

  8.9.2019 od FunRider1

  Je tu toho o tom popisaneho dost, otvor si forum o tejto moto a prestuduj. kvapka ti to z airboxu, z opacnej strany otvor airbox, vytiahni vzduch.filter a pozri v akom je stave. chyba bude v karburatoroch. este otazka, v akej polohe si pocas toho mesiaca ked motorka stala mal palivovy kohut ?

  Doplnit odpověď

 • 0

  9.9.2019 od Obo67

  Jehlové ventily v karburátorech netěsní, olej ti uniká do airboxu a tuším, že i do motoru. Zkontroluj, zda olej není cítit po benzínu. Pokud ano, tak je třeba výměna oleje. ER5 na to dost trpí a i ta moje a já s ní jsme si užili. Je třeba vyčistit/ vyměnit jehly a pořádně vyčistit sedla. Nejlépe profouknout přívod benzínu stlačenýn vzduchem. Na hlavní přivod si dej sítko. U mě po instalaci sítka problémy přestaly. A určitě zkontroluj i svíčky. Pokud se motor přechlastal a zkoušel si to startovat, tak budou na vyhození, šikovné je svíčky vyšroubovat a pomocí startéru vyházet přebyteční benzín ven.

  Doplnit odpověď

 • 0

  13.9.2019 od Vashk

  ER-5 má automatický benzínový kohout, pokud ti netěsní, když motor stojí, je třeba ho opravit. Na té "dírce" má být nasazena hadička, která míří k zadnímu kolu a je zašpuntována. Jednou za čas ji odšpuntuješ, necháš vytéct co vyteče a pak zase zašpuntuješ. Je to vlastně odkalení Airboxu. Pár kapek je normál.

  Doplnit odpověď

 • 0

  11.5.2020 od Pedl

  Jak bylo řečeno máš to mít napojené na zašpuntovanou hadičku, pár kapek je v pohodě. Někdo tě tu straší s netěsnýma karburátorama, ale pokud to normálně jezdí a nevytéká ti benzín a v okénku dole nepřibývá "olej" tak se asi nic neděje.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist