problém s jiskrou kawasaki zzr 600/1996

 • 1

  13.3.2019 od stucky

  Zdravím,prosím o pomoc,radu,na mé kawě z ničeho nic zhasnul motor a nešel opět nastartovat.
  Začal jsem hledat závadu,nejdříve jsem měnil baterii za gelovku skoro novou,nic startér točí jako blázen,sundal jsem nádrž a svíce mokré benzín tam jde,zkusím jiskru a neházela ani jedna cívka/svíčka.
  Kontroluji svazky elektro a narazil jsem na svazku ststoru dva spečené dráty,opravil jsem překlenutím,odizoloval a start,,,pořád nic...
  pojistky vše v pořádku,měl jsem stator dole a proměřil jednotlivé cívky a vše v pořádku,snímač otáček taky kolem 440ohm,takže v pořádku ,ale jiskra nejde,
  proměřil jsem cívky levá cc12,5 volt pravá nic jen plus kontakt ukazuje 12,5 ale pouze když dám na kostru rámu,zelený prostě nekostří.
  Tak jsem sehnal druhé cdi s diagnozou,že to odešlo,po výměně jsem konečně nastala změna jiskru dávaly obě cívky,výpnu a znovu zkusím a zase nic,vyměním za cdi staré a zase hází jiskru ,tak jsem nasadil nádrž a moto nastartovala hurá,už jsem si myslel,že mám vyhráno,ale na druhí den chjci nastartovat a opět nic,zase to nepálí,i když cdi vyměním.
  Už jsem s toho jelen,prosím má s tím také nějakou zkušenost,nebo aspoň radu co to může dělat?díky moc

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
 • 0

  14.3.2019 od Dřík

  Podle mne Ti blbne ukostreni. Zkus vyměnit i ten snímač kliky...měl jsem tu jedno CB kde to blbnulo, vyměnil jsem a byl klid.

  Doplněno:

  Hele snímač (v naprosté většině Hallova sonda) změřis poradně jen s pomoci osciloskopu. Jde totiž o napěťovej signál, kterej je dulezitej pro zapalování. Voltmetrem těžko toto zachytis.
  Sezen proste jinej a zkus to. Nejjednodušší pomoc.

  19.3.2019 od Dřík

  Ahoj,děkuji za nasměrování,snímač otáček jsem měl i venku a měřil jsem ho ohmmetrem a ukazoval správně,ale dnes jsem zkusil přepnout na volty a nedává ani mV,pokud se nemílím ten snímač pracuje jako cívka a má dodat signál CDI až někde do 20V ,mě to neindukuje nic,tak asi tam bude ten problém,ted jen sehnat ten snímač.

  14.3.2019 od stucky

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist