Problém s krytím (myska, filc, podložka) vnitřního ložiska rozety.

 • 0

  3.12.2018 od šč123

  Nemůžu vložit mysku s filcem z vnitřní strany rozety pro zakrytí ložiska, jelikož pravděpodobně nepasuje originální filc. Filc jiných rozměrů pro tuhle část rozety pro tuhle motorku (Jawa 350/639) se nevyrábý ani neprodává * Podotýkám, že je to originální filc .Dle přiložených fotek jsou rozdílny rozměry jasny, ale jiný se nevyrábí a špatně se střihá, takže je po ostříhání nepoužitelný. Poraďte jak mám mysku s filcem do rozety dostat.

  Doplněno:

  Jeste jednou dik za odpovědi. Nakonec pokud to tam do pristi vyplaty nenaboucham, tak koupim zakryty ložisko, musim dokoupit aji klestě na segrovky, ale zjistil sem, že ložisko stoji do stovky, levny klestě taky tolik, tak tam vrznu novi ložisko. Jak někdo psal, vsak se aspoñ nenudim. Dělam tu motorku jako zálibu k vyplněni volnyho času, pro radost, ale nerad dlouho trčim jedne maličkosti.

  6.12.2018 od šč123

  Díky za odpovědi. Čekal sem,že buď budu muset dát novi lžisko zakryty, nebo donekonečna kupovat mysky, ktery budu rozbíjet než se mi to tam podaří nabouchat. Kvůli tomuto problému mi práce stojí tak dlouho, že nebude nic jinyho zbývat. Do přestavby Jawy sem se pustil jakožto do jednoduché motorky co každej zná, ale zjišťuju, že ti inženýři byli uplni pitomci.Proč třeba zadní rozetu vymýšleli tímto způsobem bubnu. Většina motorek má rozetu jako samostatnej kotouč odlehčenej a přímo přišroubovanej na střed kola. Řešení Jawy znaméná spousta součástek a problémy jak se někteří zmiňují, že mají kola dotlučeny tím jak buben rozety dosedá na střed kola. já to mám taky. Někdo tady už ten dotaz měl a přidal fotky. Jawa, je inženýrská hloupost hloupostí.

  5.12.2018 od šč123

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
 • 0

  3.12.2018 od Eastrider

  Čau!
  Ako prvé musím chváliť presné znázornenie.
  Ja osobne som tých 41 vopchal do 38 a hotovo.
  Proste "hovadsky" - prepáč.
  Asi nie takú odpoveď si čakal, viem, ale tiež ma to už prestalo bavoť.
  Teoreticky by sa dalo prestrihnút, potom tak cca. o 3 mm skrátiť, a tak vložiť.

  Doplněno:

  Teda "baviť" !!!!

  3.12.2018 od Eastrider

  Doplnit odpověď

 • 0

  3.12.2018 od jirka675

  Taky sem se s tím pral. Tak tam dej ložisko, které není volné, ale je zakryté a máš po starostech. Teď si jenom nemůžu vzpomenout jak se ty ložiska označujou.

  Doplnit odpověď

 • 0

  4.12.2018 od VeinVaricose

  oboustraně zakryté ložisko tušim že 6205 2RS (SKF bude max za dvě kila a rozetu několikrát přežije)

  Doplnit odpověď

 • 0

  6.12.2018 od Carlo888

  zase se nenudíš a až to dáš dokupy tak objedeš svět!sámo bez závad

  Doplnit odpověď

 • -2

  6.12.2018 od Blade62

  Zdar, moje řešení by bylo změřit tloušťku toho filcového kroužku a potom vyseknout v rozměru který by odpovídal tomu utěsnění

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist