Pozná někdo brzdovou pumpu?

 • 0

  5.6.2018 od Technik56

  Ahoj,

  na mém Triumphu Speed Triplu 1050 r.v. 2005 je namontována neoriginální přední brzdová pumpa. Bohužel se mi zavzdušňuje a chtěl bych repasovat pístek, ale nepodařilo se mi určit z čeho ta pumpa pochází a tím pádem jakou repas sadu koupit. Nepoznal by někdo z fotek co to je a z čeho to je? Text na fotkách: cfd 14 a pak pro mě neznámé logo, dále pak číslo 8813. Díky moc

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  5.6.2018 od Skrunch

  Ta značka CFD 14.0 je jakési označení výrobcem pro vyčíslení teploty při zatížení brzdy, takže to Ti nic neřekne. Asi bych se nezabýval z kterého typu Triumpha (ta páčka nějaký Triumph bude) ta páčka je, nemusíš totiž ten typ sehnat. Respektive nemusíš ani sehnat díly. Spíš bych to řešil tak, že bych se snažil dát tam origo páčku nebo nějakou solidní náhradu. Ještě by to chtělo vědět, jaký průměr plunžru(pístku) se v pumpě nachází(rozdělat a změřit). Protože pokud tam dáš menší nebo větší průměr plunžru, může se Ti stát, že brzda bude vadnout nebo celkově bude špatně brzdit.

  Doplnit odpověď

 • 0

  6.6.2018 od giacomo

  Nevím, jestli Ti to pomůže, ale dost podobnou, jen s nápisem Aprilia na víčku mám na Shiveru...

  Doplněno:

  To moc nepomůže. Většinou zespodu odlitku pumpy je vyraženo třeba 16X18 nebo 18X19 a podobně. To značí průměr plunžru. Asi bych rozdělal pumpu a poměřil ten pístek. Nevím, jaký máš pocit z brzd. Pokud se Ti zdá, že to brzdí dobře, asi bych volil podobnou pumpu se stejným průměrem pístku.

  6.6.2018 od Skrunch

  Doplnit odpověď

 • 0

  6.6.2018 od tomasNJ

  a já bych tuhle pumpu vyhodil do koše, bo tam nepatří...a šel si koupit radiální pumpu NISSIN s průměrem 19 nebo Brembo toho samého průměru

  podle fotek si negdo dal evidentně dost práce s tím, aby logo Aprilia vybrousil

  Doplněno:

  Průměr pístku je 14mm. Chtěl jsem právě určit co to je přesně zač, abych mohl koupit repas sadu k tomu přímo určenou. Nemyslím si že to musí být nutně vybroušené, ale to je jedno. Už jsem se rozhodl sehnat a dát tam původní pumpu. Ale díky za odpovědi.

  12.6.2018 od Technik56

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist