řazení na stojanu

 • 0

  24.1.2018 od SoudruhJohnny

  Ahoj, měl bych dotaz, jestli jawa 638 má nějakou pojistku proti řazení 1čky, když je na stojanu? Mám jí momentálně odstrojenou od kapotáže a elektroinstalace, a sundané zadní kolo. Zkoušel jsem zařadit a šla mi jen 2jka a 3jka, když jsem chtěl dát 4 nebo 1 tak vyhodilo na neutrál(poznal jsem to tak že jsem otáčel kolečkem s tou gumou(rozeta?), na kterym je sekundární řetěz u zadního kola).
  Moc jsem na ní ještě nejel, asi jen 4krát, a to bylo asi 5° takže jsem jel jen na 3jku maximálně. Jednička mi šla řadit v pohodě, jen jednou jsem zkusil 4, no na poprvý jsem dal omylem neutrál, tak jsem do tý řadičky víc kopnul a dostal jsem jí tam, jenže to už jsem měl moc malou rychlost, takže jsem dal zas 3jku a už se o to nepokoušel.
  Co jsme si ještě všimnul, tak mi přijde že když jsem nakopával, tak se to zas tak neroztočí (ikdyž dostatečně), ale jako kdyby ten startovací segment se nezahryzavál všema zubama, nebo že by snad byl volnej primární řetěz? Každopádně, mám nejdřív vypustit olej zespoda než se podívám pod levý víko?
  Jinak se předem omlouvám odborníkům, v životě jsem nic pořádně nerozebíral a proto prosím o rady zkušených, díky.

  Doplněno:

  Mělo by tedy jit zaradit vsechny kvalty ikdyz se netoci motor za pouziti primerene sily? Narvat jsem je radsi nezkousel

  24.1.2018 od SoudruhJohnny

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 1

  24.1.2018 od maspe

  hlavně když zkoušíš řadit, tak musíš otáčet výstupem nebo vstupem do převodovky, když vše stojí nějaká rychlost tam nemusí zapadnout, protože boční ozubení je ve špatné pozici pro zařazení rychlosti. Motorky nemají synchrony na převodovce. Takže ono to půjde, jen kola v převodovoce nebyly ve správné pozici. Zkus to znova a otáčej při tom výstupem z převodovky a uvidíš, že najdeš všechny kvalty. S tím startováním jak píše Eastrider - páku do polohy pro nakopávání, sundat páku, vypustit olej, sundat víko. Ale tipuju, že tam bude jiný zádrhel, než segment. Ideálně si sehnat někdoho, kdo tomu trochu hoví.

  Doplnit odpověď

 • 1

  24.1.2018 od Slávek-TDM

  Ne, Jawa 638 zadnou takovou pojistku nema. Navic ma neutral mezi 1-2 a i mezi 3-4, takze ti tam muze klidne skocit. Ja mel unavenou pruzinu na radicim segmentu a to se projevovalo tak, ze mi radicka pri rozmotany rychlosti misto prerazeni skocila do startovaci polohy. Jooo to by stroj

  Doplnit odpověď

 • 1

  24.1.2018 od Eastrider

  Ano, olej najprv vypusti, jasné. A predtým ako dekel dáš dole, nastav si štartpáku do štartovacej polohy.

  Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.

TOPlist