Zažloutlé žebrování na jednom válci motoru

 • 0

  13.2.2017 od crewer

  Ahoj,
  koupil jsem XJR od jednoho motorkáře z bazaru na tomto webu a po dnešní projížďce (asi 20 km) mi úplně zežloutl válec. Jel jsem na tom vůbec poprvé. Při zahřívání u prodejce se to neobjevilo, zřejmě se to nezahřálo tolik. Tedy žebrování na něm i horní "víčko", zezačátku to smrdělo jak pálící se plast, pak už jsem to necítil, vypadá to, jako kdyby se na tom vypalovala nějaká barva, divné ale je, že je to jen v okolí jednoho válce.
  Kamarád si myslí, že je to tím, že na to někomu vytekl benzín, když jsem to kupoval, bylo to však vyčištěno a zažloutlé jen trochu okolo fajfek.
  Taky je to v takovém podivném místě, kdyby tekl benzín tam, tekl by určitě i na další části žebrování.

  Díky za všechny reakce.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
 • 1

  14.2.2017 od RTourer

  Taky bych řekl, že je to od benzínu. Způsob, jak tyhle fleky odstranit, nikdo ještě nevymyslel.

  Doplnit odpověď

 • 0

  14.2.2017 od Fanun

  Zeptal bych se prodejce , zda motor před prodejem nečistil , nebo následně neošetřoval nějakým chemickým přípravkem , který po zahřátí válec obarvil . Benzín i když nateče na motor , tak se za chvilku vypaří a na místo , kde je motor zbarvený by se dostal pouze při tankování . Mám XJR 12 let a motor mám stále jako nový i když se mi již několikrát stalo , že mi palivo při tankování přeteklo na motor . Ještě malé doporučení - včas stáhnout sytič !! Když jde dlouhodobě do válců obohacená směs , tak to obarví svody naprosto spolehlivě . Zkusil bych to vyčistit , Zažloutlé a modré svody jdou čistit též . https://www.kmbiker...over-125-ml-d940.htm S tímto přípravkem mám dobré zkušenosti , když čistím svody zákazníkům , ale nevím , jak by to fungovalo , na válec .

  Doplnit odpověď

 • 0

  18.2.2017 od Clint

  Tohle jsem ještě neviděl....měl jsem XJR 2001 a motor jako nový. Že by to bylo benzínem je nesmysl, přesně jak píše Fanun, hned se odpaří. Zlatá barva se opravdu objevuje na svodech kvůli příliš bohaté směsi, ale tady je chycenej skoro celej válec, to tedy koukám. Nejel jsi skutečně celou dobu na sytič? ten se postupně sundavá ještě na stojanu před jízdou po zahřátí, když se zvednou otáčky.....myslím si, že tohle už nikdo nevyčistí :(

  Doplněno:

  Koukám na ty svody barevný....měly by být dvojité a k obarvení by docházet moc nemělo. Já je měl krásně stříbrné bez barvy.

  18.2.2017 od Clint

  Doplnit odpověď

 • 0

  20.2.2017 od Milo_CBR900RR

  čau měl jsem xjrko ale tohle se mi nestalo ani když jsem jel kotel vypadá to že to něčím přelešťovali a asi to nebylo to pravé ale čím to dostaneš dolů to fakt nevim a svody jsem měl krásně lesklé dají se vyleštit šmirglama(200 a výš zaleží jak je to moc) a pak filcem a pastou hodně štěstí při opravě

  Doplnit odpověď

 • 0

  13.3.2018 od Chronicles

  Zdravím vás!
  Tak abych toto vlákno dokončil, pokusím se ty žebra vyčistit přípravkem jenž tu uváděl Fanun a dám vám vědět. Jsem nový majitel tohoto XJR-ka.
  Tak držte palce

  Doplněno:

  Po delší době ale přece... Vypadá to jako by byl celý motor striknuty nějakou stribrenou barvou, která teď v těch původních zlatých mistech leze dolů...Zebrovani je ještě jaks taks dobrý ale hlava válce se začíná loupat... ale vypadá to že má místy snahu loupat se i ta zlatá barva. Pošlu dodatečně nějaké foto. Každopádně zkusím ještě výše zmiňovanou pastu ??

  16.7.2020 od Chronicles

  Doplnit odpověď

 • 0

  31.7.2020 od petr1000001

  Ještě nám prozraď,kde jsi si ji pořídil...
  Soukromá osoba nebo bazar??
  Jaký ???
  Nas*at mu na hlavu.........

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist