startovací mechanismus

 • 0

  15.12.2016 od sek  Při skládání po výměně válěčků jsem si všimnul, že z pod matky držící po kupě startovací segment lezou špony.(ta rezevá) Po sundání matky jsem zjistil. že tam některý z majitelů narval matku s jiným stoupáním.Nicméně kdybych do toho nerýpal. asi by všechno fungovalo normálně. Teď mi vrtá hlavou funkce toho jakoby axiálního ložiska ( kuličky. které mají uložení v segmentu a věnec na kterém jsou následně miskové podložky stáhnuté právě tou matkou.) Je li to ložisko, pak je k čemu? Sloužilo by pouze k protáčení se segmentu na klikovce. což popírá systém startu, Nebo to slouží po pořádném utažení jako spojka právě segmentu a klikovky?
  PS. Po přečtení dodazu si nejsem jistý, jestli mě někdo pochopí. ale nevím jak jinak popsat tan guláš který to vyvolalo v mém mozkovém myšlení.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  23.12.2016 od mzxy

  bude to motor 200 ccm , měl jsem stejný na beverly 200
  Je to volnoběžka a je nutné zjistit správný utahovací moment podle dílenskéhé manuálu / dle typu motoru/ a správné naskládání podložek

  Doplnit odpověď

 • 0

  15.12.2016 od Slávek-TDM

  A je to skutecne lozisko, neni to spis volnobezka?

  Doplněno:

  Asi ne. To ozubené kolo slouží jenom na roztočení motoru.

  16.12.2016 od sek

  Doplnit odpověď

 • 0

  17.12.2016 od ja1

  asi jsi to moc utáhl je to volnoběžka a taky proto je tam podložka na zajištění matky

  Doplněno:

  s citem a pořádně matku zajistit jinak bude po tý podložce jezdit a polezou špony

  17.12.2016 od ja1

  ¨Fajn.Asi to tedy bude volnoběžka.Jak teda poznám, že je dotažená akurát? Hledal jsem, ale nic kloudného na mě nevypadlo.

  17.12.2016 od sek

  Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.

TOPlist