Vodní chlazení - přehřání a voda v motoru

 • 0

  8.6.2016 od speedex505

  Ahoj motorkáři technicky znalí,
  stala se mi taková věc. Zapoměl jsem si před dlouhou vyjížďkou (600km) zkontrolovat hladinu chladící kapaliny. A asi posledních 150km se mi začala svítit kontrolka přehřátí a pak motorka začala cukat, chcípla a už nenaskočila. Nechal jsem ji tak půl hodiny vychladnout, naskočila, tak jsem volným tempem dojel domů (asi 40km) už bez kontrolky.
  Tam jsem zjistil, že hladina chladící kapaliny byla hodně nízko.
  Další den jsem kapalinu dolil a vyrazil se projet. Ze začátku, když jsem jel volně a vše v pohodě, ale pak jsem trošku zabral a po 2 minutách rychlé jízdy přestala táhnout a jakmile jsem zmáčkl spojku a klesly otáčky tak motor chcípnul.
  Protože jsem si nevšiml že by svítíla kontrolka tak jsem ji zkusil na pár sekund nastartovat a z výfuku šel bílý kouř. Kouř asi značí vodu v motoru, že by se pustila pumpa a nahnala tam vodu chladícího okruhu?
  Domů už jsem ji vezl radši na vleku. Kupodivu mi příjde hladina vody v nádržce přibližně stejná.

  Co myslíte, že s tím bude? Bylo mi řešeno, že bude v prdeli těsnění pod hlavou a možná bude třeba ji rovnat.
  Díky za názory.
  PS: Vím, že jsem debil a mám kontrolovat stav kapalin.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  9.6.2016 od Slávek-TDM

  Bude to tesneni pod hlavou, ale malo chladici kapaliny neni pricina, nybrz dusledek. Tesneni proste po letech prorezne (zvlast kdyz se pravidelne nemeni chladici kapalina).
  Ale neboj, to nebude stat takovej ranec. Ja u TDMka platil cca 700 tesneni pod hlavu, 500 srovnani hlavy, 200 novy chladivo a 800 novej olej a filtr. Plus moje prace.

  Doplnit odpověď

 • 0

  9.6.2016 od Topper

  Typl bych to na těsnění pod hlavou,,,

  Doplnit odpověď

 • 0

  9.6.2016 od Toni

  Uvařil jsi jí a asi dost ...Pravděpodobně to bude to KO těsnění pod hlavou,ale pro jistotu ten motor zkontroluj celej, mohly to odnést třeba i pístní kroužky a byla by pakárna to pak za nějakou dobu rozebírat znovu..

  Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.

TOPlist