Motorkáři se sjeli do Valtic

Na Motosrazu ve Valticích se v sobotu 27.srpna sešlo přes 150 motocyklů různých kategorii a značek, od veteránů až po nejnovější modely, které obdivovalo přes 400 přímých účastníků. Letos šlo z mého pohledu o nejsilnější ročník srazu, který pořádám již šestým rokem. Takovou účast nepamatují ani účastníci jiných předchozích srazů ve Valticích.

Motorkáři se sjeli do Valtic

Tento sraz je pořádán jako vzpomínka na mého bratra Jána a tatínka Alojze Vychodilovy, oba byli motocykloví nadšenci. Na jejich památku se jela, jako každý rok, spanilá jízda, které předcházelo slavnostní focení na schodech u zámku Valtice, kterému přihlíželo i početné obecenstvo z řad turistů ale i místních.

Vyjížďka vedla po naší krásné Jižní Moravě se zastávkou u pomníčku bratra, kde měl 25.září 2007 osudnou nehodu. Po krátké zsatávce na občerstvení v Mikulově již cesta probíhala bez zastávek, přes Pálavu, Mušovská jezera a Lednici. Z vyjížďky jsme se vrátili v půl 6 a příjemný den, kdy účastníkům srazu, přálo počasí,pokračoval na zahradě hostince Pančava.

Hned po návratu ze spanilé jízdy rozjela dlouhý hudební večer skupina Emplane, kterou následovali FourC z Brna, Nechce se nám z Břeclavi, Come and Play z Opavy a jako tradičně na závěr valtičtí IRNIS.

Letos se patronem Motosrazu Valtice stal přední český motocyklový závodník Karel Hanika, který se z důvodů změny stáje a tudíž i termínů závodů nemohl srazu přes původní plán-příslib zúčastnit.
Motocykloví fanoušci ale i tak nezůstali ochuzeni, protože je v průběhu večera přišel na Pančavu pozdravit Jakub Kornfeil, účastník letošní Grand Prix v Brně, kde v kategorii MOTO 3 vybojoval skvělé 6. místo.

Byl to opravu den plný příjemných zážitků a účastníkům se ani nechtělo jej ukončit - mnozí odcházeli až dlouho po půlnoci.

Video

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist