LOVE RIDE made in Czech

Zdenkův nultý ročník Love Ride CZ startuje z pražského Strahova, hotel Coubertin, v sobotu 12.4.2008 v 10 hod. dopoledne. Máte-li zájem svojí účastí podpořit Zdenkovy záměry, zastavte se s motorkou na pražském Strahově. Přijeďte i vy podpořit založení Love Ride CZ svojí účastí. Pojedeme společně k BMW Autecu, kde v 11 hod. pan Dr. Pičman slavnostně odstartuje sajdkárovou jízdu.

Projekt sajdkárové jízdy postiženého moto cestovatele Zdenka Krupičky a jeho jízda na podporu české verze založení benefiční vyjížďky Love Ride nabízí neotřelý způsob vyjádření toho, že nám zdravým motorkářům záleží na těch, kteří jsou postižení od narození nebo se stali dobrovolnými dárci orgánů třeba právě při jízdě na motocyklu.

Cesta k vysněné Casablance v sedadle sajdkáru začala již u vychovatelů a učitelů Jedličkova ústavu, kteří Zdeňkovi věnovali téměř dvě desetiletí každodenní péče. Zdeněk se pomocí své silné vůle a neskonalého optimismu probojoval mezi špičkové hendikepované sportovce, reprezentanty ČR ve sledge hokeji, a dosáhl i významné sportovní úspěchy ve svém domovském sdružení Adrenalin bez bariér. Po návratu z mistrovství světa v americkém Bostonu se postižený sportovecc pouští do další - tentokrát cestovatelsky zaměřené akce - Sidecar Ride 2008 powered by BMW Club Europa e.V. , a to z Prahy do marocké Casablanky. Projekt, který se zrodil u motorkářů s cestovatelským zaměřením - bavoráčníků z pražského BMW klubu - Honzy Žlábka, Jirky Ledinského a Radka Krieglera, je realizován s podporou ředitele Jedličkárny - pana Dr. Pičmana. Jeho prvotním cílem bylo zprostředkování cestovatelských motorkářských zážitků lidem s fyzickým postižením.

Zcela novou dimenzi však celý projekt získal po výstavě Motocykl 2008 (viz Perličky z výstavy) , kde jsme si všichni uvědomili, kolik motorkářů fandí lidem jako je Zdeněk a jejich aktivitám. Inspirován tradicemi amerických a švýcarských hárlejářů, Zdeněk se rozhodl zaměřit svoji jízdu k novému cíli - jako 1. český Love Rider se vydává na svoji předlouhou cestu, aby získával podporu pro jeho snahu o založení české verze benefiční vyjížďky Love Ride. Sajdkár bude řídit Radek Kriegler, Zdeněk bude cestovat v sajdě. Celou cestu bude dokumentovat Petr Hošťálek, který se jízdy zúčastní na sólu jako doprovod a reportér v jedné osobě, a o celém projektu bude publikovat knihu. Cílem Love Ride CZ v budoucnu bude nejenom předvést na veřejné přehlídce a jízdě své krásné ocelové miláčky, ale také pomocí daru či příspěvku Nadačnímu stipendijnímu fondu Jedličkova ústavu zlepšit kvalitu života postižených dětí.

Svojí účastí jízdu podpoří motorkářské kluby: HOG Praha, Motoklub BMW CZ, BMW CLUB PRAHA a další. Děkujeme všem za podporu - poděkování patří zejména firmě CARSERVIS s.r.o., generálnímu sponzorovi, která zapůjčila sajdu pro tento projekt. Hlavními partnery jsou firmy BMW AUTEC, CAFFETERIA FERRARI, BIKERSCROWN a MC Outdoors Agency. Mediálními partnery jsou MOTOhouse, Motocykl, CMN a Motorkáři.cz. Můžete se také těšit na online reportáže z putování op Maroku na našem serveru.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):


TOPlist