Ducatisty vedro nezničilo

Ale měli namále. Když se probudíte na okruhu v Mostě ráno v šest a na teploměru je více než dvacka, je jasné, že vás za pár hodin čeká asfaltové peklo. Jenže coby majitel italské motorky musíte mít teplo rád, takže hurá na trať!

Kapitoly článku

Ducati Den je poslední okruhovou akcí pořádanou importérem jedné světové značky, který po boomu v minulé dekádě přežil až do dnešních dnů. A zákazníci to mají rádi. Je to takové milé setkání lidí postižených desmodromickou chorobou, kteří ve společnosti stejně orientovaných mohou za zvýhodněných podmínek aspoň jednou za rok provětrat své stroje v relativním bezpečí mosteckého automotodromu. Otevřené dveře ale mají i majitelé strojů jiných značek.

Počasí je samozřejmě vždycky u okruhových akcí klíčové, lidi odradí déšť i velké horko. Nicméně od 10 do 16 hodin byla dráha prakticky pořád plná, motorkáři využívali volných míst a dokupovali si jízdy, co se do nich vešlo. Vedro je sice nepříjemnost, ale okruh je okruh, a když už tam jednou jste… Rozžhavený asfalt byl tentokrát k jezdcům poměrně milosrdný a počet nevyhnutelných lehkých pádů nepřekračoval běžný průměr.

Letos nemá Ducati žádnou okruhovou novinku, tudíž se nekonala armáda testovacích superbiků a jezdilo se na vlastních motorkách. Příjemným bonusem bylo, že jste si mohli domluvit jako instruktora Lukáše Peška, jenž vyrážel každou třetí jízdu na Panigale V4, kterou používá ve své motoškole. Na parkovišti potom probíhaly demo kurzy Bezpečně na motorce Akademie a kdo chtěl, mohl se povozit i v běžném provozu po silnicích na šestici silničních, sportovně laděných strojů – prostě taková „malá Ducati Tour“. A co nás čeká příští rok? To se ještě uvidí, každopádně dobrá zpráva je, že český importér počítá s okruhovými Ducati Dny i do budoucna.

 

Foto: Michal Kohout

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Autoři článku obdrželi prémie 2 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):


TOPlist