Ducati letos můžete otestovat na silnici, na okruhu i v terénu

Jak se začínají uvolňovat protiepidemická opatření, ožívají i motocyklové akce. Kdo by letos rád vyzkoušel na vlastní kůži motocykly Ducati, bude mít hned několik příležitostí.

Seriál testovacích jízd má již 12 let stejný název i formát: Ducati Tour. Každou sobotu od první květnové po třetí červnovou najdete u jednoho z oficiálních dealerů v Česku kamion s demo motocykly, které si můžete vyzkoušet na základě předchozí online registrace, jež se na dané termíny otevírá zhruba 10 dní dopředu, a to z této stránky. Za sebou již máme jízdy v Brně a Českých Budějovicích, ty proběhly ještě za zpřísněných podmínek, další termíny Ducati Tour jsou následující:

15. května – Slušovice – pořádá M.C.F. s.r.o.
22. května – Praha – pořádá DUCATI PRAGUE
29. května – Děčín – pořádá Profi-moto
12. června – Hradec Králové - pořádá Globalmoto
19. června –  Mladá Boleslav – pořádá Rossomoto MB s.r.o.

Podmínky pro každou akci se trochu liší, někde s poplatkem, někde bez, každopádně vždy s kaucí, ale to jsou všechno věci, na které jsou motorkáři z takovýchto akcí zvyklí. Důležitá je informace, že ve flotile najdete většinu z letošních novinek v čele s Multistradou V4, Monsterem a SuperSportem.

Pokračovat můžeme zprávou, na kterou čekají hlavně brusiči sliderů, a sice: Ducati Den v Mostě bude! Jeho termín je středa 9. června, jezdit se bude po celý den od 9 do 18 hodin v rozjížďkách na 15+5 minut rozdělených podle rychlosti účastníků, aby se všichni svezli bezpečně, kapacita trati 25 jezdců. Prozatím jsou jízdy jenom na vlastních motocyklech, importér ale jedná s továrnou o zapůjčení motocyklů řady Panigale na otestování.

Úplně novým konceptem je potom Multistrada Experience. To jsou testovací dny, v jejichž rámci budete moci vyzkoušet výhradně Multistrady 950 a V4 na silnici a v lehkém terénu pod dohledem Lukáše Peška. Tady jsou momentálně tři termíny a poměrně vzdálené, takže registrace ještě neběží, ale do kalendáře už si je dát můžete.

30. června – Motorland Bělá pod Bezdězem
16. července – Autodrom Vysoké Mýto
Srpen
(termín bude upřesněn) – Off-road areál Autodromu Brno

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):


TOPlist