All Ride Moto Show IV.: čtvrté setkání customaniaků

Výstava unikátních motocyklových přestaveb letos otevře brány na nové adrese v industriálním prostoru Art District Pragovka v Kolbenově ulici.

Custom motorky neboli přestavby a stavby jsou stroje upravené na míru buď přímo majitelem nebo vyrobené na zakázku. Říká se jim různě. Café racer, neo-racer, brat, rat, bobber, chopper scrambler, drag bike, flat track bike,… Stylů je spousta a jejich fúzí snad ještě více. Objevovaly se v různých dobách a místech a za různým účelem, pro jízdu na ulici, v lese nebo na závodní trati. Podstatné je především to, co je po celá desetiletí hnacím motorem tohoto „šílenství“.

Fascinace motorkami, kreativita, technická zručnost a touha a odvaha udělat z něčeho sériového něco výjimečného, ať už je výsledkem technický unikát, umělecké dílo nebo obojí. Výtvarné umění je nedílnou součástí custom světa, hlavně ve zpracování nádrží (custom paint job), helem i oděvů.

Holešovická Továrna, kde se konaly tři předchozí ročníky, byla srovnána se zemí, a tak poslední říjnový víkend zamiřte na novou adresu do unikátního industriálního prostoru Art Districtu Pragovka v Kolbenově ulici 923/34a.

Díky většímu prostoru se rozšíření dočká i „pop-up“ část, v níž letos budou letos nejen prodejní obchůdky, ale i stánky zástupců zaběhnutých moto značek, ale i některých českých znovu vzkříšených projektů, jako jsou ČZ a Čechie.

Čtvrtý ročník All Ride Show nabídne opět po roce kolem stovky originálních motorek, převážně přestaveb z českých a slovenských dílen, ale také od špičkových zahraničních stavitelů a garáží z Německa, Rakouska, Velké Británie či dokonce Japonska. Výstava si klade za cíl ukázat custom scénu v celé šíři. „Neukazujeme jen „šoubajky“, soustředíme se hodně na motorky, na kterých lidé skutečně jezdí – na ulici nebo je upravují pro různé typy závodů. Chceme, aby návštěvníci viděli, že existuje spousta přístupů, že fantazii se zde meze nekladou. Můžou to být motorky, na jejichž stavbě se pracovalo v profi dílně s 3D tiskárnou, na druhé pak stroje postavené ve stodole, přičemž oba výsledky můžou být stejně fascinující,“ uvádí jeden z organizátorů Jan „Somik“ Somerauer.

Špičkové přestavby z Česka i ze zahraničí

Na All Ride Show je pravidlem, že se nikdy nevystavují stejné motorky. K vidění tak budou především nové kousky, z nichž některé čeká světová premiéra. Výstava představí vedle hlavní expozice také několik specialit.

Mezi potvrzená jména patří britská garáž Auto Fabrica, japonští Custom Works ZON nebo Krautmotors a Hookie Co. z Německa. Z dalších zvučných garáží budou zastoupeni němečtí Kraftstoffschmiede a Schlachtwerk či belgičtí Workhorse speed shop, kteří v Praze představí své drag biky v tradiční expozici sprinterských speciálů Sultans of Sprint. Kromě speciálů na 1/8 mílové sprinty se diváci mohou těšit i na motorky upravené pro americkou plochou dráhu zvanou Flat track. Flat track není nic jiného než plochá dráha, jak ji známe z Pardubic či pražské Markéty. Ale přeci jen je trochu jiný, je to americká verze, kde závodí přestavěné sériové stroje, nikoli tovární speciály jako jsou třeba světoznámé plochodrážní Jawy.

Na své si přijdou nejen milovníci rychlosti, ale i ikonické svobody, tedy klasických chopperů. „Spolu s Kamilem z Chopp Brothers / KK motorcycles chceme na All Ride ukázat, že motorky s prodlouženými vidlemi a řídítky někdy až proklatě vysoko nad hlavou, tak jak je známe spíše z amerických filmů z 60. let než z jedné populární TV série, se stále staví a jezdí se na nich. Prostě, že nejsou kaput. Oslavit to chceme opět po roce expozicí Chopper`s Not Dead! doplňuje Viktor Říha.

Podívaná pro znalce, ale i zábava pro rodiny

Program začíná 25. října v 18 hodin v areálu Art Districtu Pragovky na Kolbenově ulici ve Vysočanech, jen pár set kroků od stanice metra B Kolbenova a ještě méně od tramvaje. Samozřejmě můžete přijet i na motorce nebo autem neb v areálu bude připraveno parkování. Expozice je umístěna v industriální, ovšem čisté, běloskvoucí a temperované hale, kde si po zaplacení rozumného vstupného (nižšího než při návštěvě multiplexu) můžete k prohlídce dát pivo nebo kávu, poslechnout nějakou hudbu…

V sobotu se výstava otevírá v 10 hodin dopoledne a končí před 22 hodinou. Nedělní program pak začíná opět v 10 a celou akci zakončí v 17 hodin vyhlášení vítězů divácké soutěže o nejlepší motorky. O hodinu později se dveře Pragovky zavřou nadobro. Pro ty, co nebudou mít příležitost přijet se na motorky podívat osobně, je na sobotní odpoledne připraven exkluzivní livestream s detailním představením vybraných přestaveb.

Na All Ride Show jsou zváni nejen fajnšmekři a obdivovatelé motorek, ale i rodiny s dětmi, pro které bude nachystaná speciální zábava. O jídlo a pití se postarají café-bary a foodtrucky a jistě přijde vhod koncentrace několika obchodů a možnost pořídit nějaké motodárky k blížícím se Vánocům.

Vstupenky v ceně 150 Kč je možné zakoupit pouze přímo na místě.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

PROGRAM:

PÁTEK 25.10:

 • 18:00 otevíráme pro veřejnost
 • 19:00 oficiální zahájení
 • 20:00 koncert Queens of everything, poté DJs: LU2, Ondrash, Forest Pine
 • Zavíráme podle situace

SOBOTA 26.10:

 • 10:00 otevíráme
 • 15:00 představení motocyklů – life streaming
 • 20:00 koncert Prago Union, poté DJs: Robot, Ondrash, Forest Pine
 • Zavíráme podle situace

NEDĚLE 27.10:

 • 10:00 otevíráme
 • 17:00 vyhlášení vítězů a předání cen 
 • 18:00 konec akce

SPITFIRE (2018), BMW R 1200 R (LC), VTR CUSTOMS (CH), Sultans of Sprint + TW Son of Time

EASY (LIKE A SUNDAY MORNING) (2016), JAWA 350 (1964), URBAN MOTOR, BERLIN (D) + KRT Framework

MOKSHA (2018), R nineT Pure (r.v.2017), SINROJA MOTORCYCLES (x TW STEEL`S SON OF TIME)

SMW 61-B (S017), BMW R nineT (2017), SOSA METALWORKS (USA)

THE REVIVAL S1000 RR, BMW S 1000 RR, REVIVAL CYCLES (USA)

Maximator (2018), BMW R1200C, Ulf Musekamp (D)

V07 „THE WHALE“ (2017), BMW R100R (1991), Vagabund (A)

TITAN „ONE“ (2017/18), Honda CB350 and some more, TITAN motorcycles (A)

BSA A10 (1956), Loose Screw (D)

BMW R-nineT + MOTO-KIT, BMWR-nineT (2017), Hookie Co. (D)

Primus (2018), Yamaha SR250 (1981), Free Spirit Motorcycles (Slk)

ESO (2017/18), Honda Dominator (1991) Záplata Garage (Cz)

Red Bawor (2018), BMW r100/7 (1979), Vik`s CC (Cz)

SHOVEL (2017/18), H-D Shovelhead Hardtail, Wildstyle

Janis Choppadelic (2013), H-D Sportster/Ironhead/hardtail (1975-93), K&K motorcycles: Kostis

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (6x):


TOPlist