Triumph

Triumph
Pořadatel: Honza K& spol 603843535
Město: Hradec Králové (Královéhradecký)
GPS: 50° 13' 6.94" N, 15° 53' 23.18" E
Začátek: 12.05.2018
Konec: 13.05.2018
Vložil: Mlsoun
Vstupné: Neuvedeno
Zobrazeno: 5374x

Setkání motocyklů Triumph

Jako vždy se jedná o pohodový tichý sraz majitelů a přátel této značky, bez jakýchkoli bezduchých hloupostí a atrakcí.
Sraz 11-13 hod na obvyklém místě, 13-15 hod přesun po silnicích okresního formátu do místa ,,C"
Večer zasvěcen pivním odborným debatám na rozličná témata. Další nesmírně důležité informace najdete na www.triumph-moto.cz
603843535

Dobový tisk před 10 lety o tomto srazu psal takto:

Bylo nebylo, 31.května 2008 léta páně se sešlo v Králově Hradci více než 80 motocyklů Triumph, pocházejících z království Britského. Účast to byla převeliká, neboť tato akce již konala se po páté v řadě za sebou a její věhlas šířil se po zemích českých rychlostí jenž snad s rychlostí blesku lze srovnati. Též počasí na účastníky shlédlo dobrotivým pohledem svým a horkým sluncem zalilo krajinu tuto. Do města Hradce sjeli se účastníci z Moravy, Slovenska, Čech i Polska, jenom namátkou můžeme jmenovat několik z nich např. urozený pan Josef z Plzně se svoji chotí, známý cestovatel a dobrodruh Martin z Benešova s celou družinou svoji, mistr Jan z Moravy a snad jen hraběnka z Kratihájů se svoji dcerou Droběnou chyběly.

Hodinu po tom co slunce vrcholu svého opustilo, vydala se družina tato pestrobarevná na svoji pouť směrem východním přes tmavé lesy, hluboké řeky a vysoké kopce do hor Orlických. Cestou projížděla mnoha obcemi malými i velkými, kde lidé místní vítali je nadšeně, propukávali v jásot a zpěv písní bylo možno slyšeti ještě dlouhou dobu po průjezdu kolony této, protože strojů těchto viděti v tak nadměrném množství jest vzácnost tuze převeliká.

Síla dojmu byla taková, že později bylo možno od lidí o jejichž pravdomluvnosti nelze pochybovati, slyšeti příběhy vskutku zajímavé. Magická moc družiny byla tak veliká, že dívky vzrušením omdlévali, chromí berle zahazovali, slepí opět uviděli a malomyslní - malomyslní stávali se osvícenými. Mnozí takto prozřivší své stroje japonské, německé ba i americké se jali houfně do příkopů kol silnic vyhazovati a na vrakovištích do ohromné výšky hromady vršiti, neboť poznali přízemnost sedlati stroje tak málo urozené. Jiní konali taktéž neboť hanba jim nedovolovala jezditi po silnicích stejných se stroji královskými.

Tři hodiny po poledni dorazila skupina strojů královských do samého středu hor, do obce jenž Zdobnice se zove. Jelikož jezdci byli převelice zemdleni sluncem a žízni bylo jim podáváno občerstvení formou tekutou i pevnou. Pan hostinský vyvalivše narazil sudy pivní jenž specielně až z Hlinska na vrchovině Českomoravské dovézti nechal, též nad ohništěm kýty vepřové nechal otáčeti to vše pro své hosty velevážené. Několik reků udatných se však vydalo ještě prozkoumati nebezpečné končiny tamty, po cestách klikatých a pěšinách uzoučkých projížděli krajinu tu rozmanitou nedbaje nebezpečí její, navštívili zvláště ty místa, která jsou v mapách ještě bílou barvou značeny. Po návratu i oni se jali občerstvovati co jejich hrdla i břicha snesla se soukmenovci svými do pozdních hodin večerních.

Ráno pak po probuzení všici postupně rozjížděli se domovu svých, v zemích svých, aby slávu tu zvěstovali blízkým svým, před tím si však přislíbili sobě, že opět za rok se sejdou tu pospolu. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Ba ba, tak to bylo

Přihlásit se na akci

Seznam přihlášených (0)
Nikdo se na akci zatím nepřihlásil. Buďte první a přihlaste se.

Zúčastním se: Určitě (0), Možná (0), Pořadatel označil(0),

Fotogalerie

Video

Mapa akce

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Další akce z kraje
 • Hradec Tour 2018

  28. července 2018 se uskuteční krátký sraz a poté vyjížďka na strojích o objemu 50ccm staršího ročníku výroby jako je na...

  Začátek28.7.2018
  MěstoSolnice
  Přihlášeno0 motorkářů
 • motožabák - 12. motosraz

  Začátek 28.07.2018 od 11 hodin. Vyjížďka, dobré jídlo pití, večerní zábava, možnost stanování v areálu

  Začátek28.7.2018
  MěstoDolní Radechová
  Přihlášeno4 motorkáři
 • Motoscuk Jetřichov

  Motoscuk v Jetřichově je sraz rodinného typu... V pátek většinou vrcholí přípravy, sjíždí se zdravé jádro a vzdálenější ...

  Začátek3.8.2018
  MěstoJetřichov
  Přihlášeno3 motorkáři


TOPlist