bmw_r1300gs_cartec




jak vyndat zajištovací čípek šneku tachometru?

  • 0

    4.4.2016 od takjanevim

    píská mě snek tachometru a hřeje se to jako čert,podle nákresu je sněk zajistěn takovým malým čípkem,po vyjmutí čepu se vyndá zajištovací objímka se závitem(kam se pak šroubuje náhon tachometru) a měl by jít šnek vyjmout,namazat bez demontáže kola,bohužel nemám zvedák abych sundal kolo.Kdo už to řešil,jak ten čep vyštourat,nevím jestli to je taková ta perovková trubička nebo skurvenej imbus.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    4.4.2016 od Kolja73

    Ahoj.
    Podívej se tady:
    http://www.partsdepo...28EN500-A6%29/91062/
    Podle mě,to jen vyklepneš z vnitřní strany a vyndáš celou ozubenou hřídel.Určitě bych sundal ale přední kolo, odpojil náhon tachometru a rozebral mimo stroj.

    Doplněno:

    Někteří,jak nemají hever-zvedák,tak motorku zvedají a uvazují za řídítka lanem.
    Nebo kup:
    http://www.autokell...23;40133903;40137010
    Zvedneš pod motorem a zajistíš proti převrácení do stran.Zvedák se ti bude hodit i při přezouvání.Fotky zvedáku co jsem dělal jsem ti už posílal.

    4.4.2016 od Kolja73

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.4.2016 od takjanevim

    Ahoj a dík,toto už jsem studoval,problém je ale ten,že ta dirka pro ten zajištovací kolík(nebo jak to nazvat)
    není průchozí,takže nejde vytuknout z jedné strany na druhou,takže jak ho dostat ven?

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.4.2016 od roman689

    Pérový kolík - jak psal Kolja -je potřeba demontáž kola,asi by to šlo i tímto způsobem :pokud se tam dostaneš z druhé strany,tak malým vrtáčkem udělat montážní dírku a vyťuknout kolík,pak dírku zalepit,ale první varianta je rozumnější

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.4.2016 od mirapulec

    Sundat kolo.Pověsit za řidítka,zdvihnout ráčnovým stahovákem k-trámu,větvi,al štaflím,trámku mezi 2 skříně-možností je.

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.4.2016 od ja1

    za tu dobu debaty o hovně jsi mohl kolo sundat a náhon promazat z druhý strany od převodu na pastorek stačí jen vypíchnout těsnící kroužek

    Doplněno:

    Ahoj.
    Dneska jsem se na to díval.Bez sundání kola se tam stejně nedostaneš.
    Budeš muset nějak moto zvednout a sundat kolo.

    8.4.2016 od Kolja73

    Ahoj.
    Podlož to,ať to visí za rám pod vanou - nebo mezi stupačkami..Za vanu raději ne.

    5.4.2016 od Kolja73

    tak soused má takovej ten hydraulickej zvedák na 4kolečkách,výškově krásně vleze pod motor.stane se něco když to zvednu za vanu???????samo sebou tam dám nějaké prkýnko,udrží to za tu vanu??????Díky všem

    5.4.2016 od takjanevim

    To je sice pravda ale jak jsem psal výše,nemám motorku jak zvednout a ani nevím jaký těsnící kroužek máš na mysli,i když motorku zvednu,kolo sundám,tak ten zajištovací čep musí ven jinak pastorek nevyndám.Ze spoda sedí v uložení a z vrchu je uložen do objímky se závítem ,který je zajištěn tím čepem.

    5.4.2016 od takjanevim

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist