globalmoto_duben_nolan




Honda CBR 125 nejde neutral

  • 0

    27.2.2016 od adosq

    Ahoj,

    Predevcirem jem koupil CBR 125 R a nemel jsem ji moc moznost projet. Ted zjistuju je pri razeni klasicky N,1.2.3.4,3.2,N nastava problem v posledni fazi. Razeni rychlosti nahoru je ok ale po prerazeni z trojky na dvojku kdyz tam chci dat pak neutral, tak ani za mak. Jedine co pomaha je opet jakoby chtit zaradit 3jku ale jen to brknout trosku tak at neskoci trojka a pak opet na neutral. Nejaky napad v cem je chyba? Dekuji

    Doplněno:

    odzkouseno znovano zkratka packa zustava dole a musi se opet do sve polohy dokopnout aby sla zaradit jina nizsi rychlost.

    27.2.2016 od adosq

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (7)
  • 1

    27.2.2016 od van-den

    Aký tam máš olej? Ja som mala v mojej 10w40 a robilo to presne to isté. Potom sme ho vymenili za 10w30 a už to išlo dobre. Výrobcom predpisovaný je Repsol Moto Racing HMEOC 4T 10w30.

    Doplnit odpověď

  • 1

    27.2.2016 od ja1

    unavené pírko které vrací řadičku...je pod deklem spojky

    Doplněno:

    taky mohl někdo upadnout a mírně ohnout tyčku řadičky

    27.2.2016 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 1

    28.2.2016 od Mydlosparo

    Měl jsem stejný problém, vyměněním oleje vyřešeno.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2016 od Slávek-TDM

    Zkus nejdriv seridit lanko spojky - pritahnout, aby o fous vic vystavovala. To zabere minutu.
    Aha, pokud se ti nevraci radici packa, tak je problem jak pise ja1 - v pruzine, v ose radici paky a nebo je zatuhly pripadne krivy tahla prepakovani.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2016 od adosq

    Dikes za rady, kouknu tedy na ty tahla a pruzinku, ... jinak dekl spojky je samostatny, nebo se musi pulit motor?

    Doplněno:

    Tak tak, bohužel, musíš vypustit olej i chladící kapalinu. Opatrně na těsnění. Pokud ho nepotrháš, může se ještě hodit. Na patrsdepot.cz by tě nový vyšlo skoro na 4 kila.

    29.2.2016 od Hyperdyne-120A2

    púlit nemusíš,ale dekl dolů asi i s vodní pumpou...uvidíš sám až sundáš dekl spojky

    27.2.2016 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2016 od kuceraz

    Zkus si taky nastavit řadičku
    Kamarádovi nešla na Varaderu za jízdy za boha zařadit trojka
    Už jsme přemýšleli o převodovce, ale pak jsme víceméně náhodou zjistili, že měl jen špatně (měla krátkej chod) řadičku.
    Nastavuje se takovou tyčkou, která vede od řadičky k další páčce a ta už přímo do převodovky.
    Jsou tam na obou stranách matičky, kterými si reguluješ vzdálenost

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.2.2016 od Hyperdyne-120A2

    Měl jsem podobný problém. Často jsem nemohl zařadit z 2 na N nebo z N na 1. Rychlost nechtěla zaskočit. Žádné pérko v tom nebude. Taky jsem si to myslel, dokud jsem nesundal dekl od spojky a bez řadičky nevyzkoušel řadící buben. Mají tam drážky trochu nešikovně. Pérko na řadičce bych řešil, pokud by se ti opravdu nevracela do původní polohy, jinak na řazení nemá vliv. Zkrátka u Cebra bylo pomáhání si spojkou na denním pořádku. Když nechce zaskočit rychlost, jemně šlapej na řadičku a trochu povol spojku, aby se protočily hřídele v převodovce a zaskočí to samo. Chce to trochu citu, po čase už jsem to ani nevnímal.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist