globalmoto_duben_nolan




Jak správně nabíjet baterii

  • 1

    27.2.2016 od 1155

    Rád bych se zeptal na váš názor. Odjakživa nabíjím baterii jak v autě, tak na motorce přímo, nevyndávám ji. Co vím od známých, každý to dělá jinak -
    - někteří odpojí kabely od baterie a nabíjejí ji samostatně
    - jiní neodpojují a nabíjí baterii neodpojenou - 2 možnosti - propojí nabíjecími kabely obě baterie (+) na (+)
    - propojí nab.kab. obě baterie (-) na (-)

    nebo - propojí nab.kab. obě baterie (+) na (+)
    - propojí nab.kab. nabitou baterii (-) na dobře zemněné místo
    (třeba šroub na motoru)
    Jak je to správně?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 1

    27.2.2016 od Jurawood

    primo teoreticky, kdyz ti nabijecka z kaudlandu prostreli primar a posle na baterku 230v, co na to rekne imobilizer?

    samozrejme je vetsi pravdepodobnost ze ti moto driv ukradnou.
    Pripojovani baterky ma takebtakove nepsane pravidli, nejdriv odpojit minus. Pripojit zase opacne.
    Proc? Delej to naopak a jednou se ti to s tema sirkama vymsti :)

    Doplněno:

    No to je příspěvek...
    Předpokládám že tazatel používá moderní nabíječku a ne trafo po dědovi

    27.2.2016 od Anti

    No to je příspěvek...
    Předpokládám že tazatel používá moderní nabíječku a ne trafo po dědovi

    27.2.2016 od Anti

    sorry pisu z mt.

    27.2.2016 od Jurawood

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2016 od Anti

    Správně je nabíječkou
    Čistě teoreticky je úplně jedno jestli baterii taháš ven nebo nabíjíš v motorce.Stejně tak je úplně jedno jestli připojuješ svorky nabíječky přímo na kontakty baterie nebo na místě odkud je dostatečně silově dimenzované propojení.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2016 od ja1

    ono když vyndáš baterku z auta,tak vymažeš paměti ..rádio,hodiny, a spoustu dalších ..pak to další hodinu ladíš...proto se z auta baterka nevyndavá a neodpojuje..taky můžeš tím odpojením u některých aut aktivovat airbag... u motorky je to jedno... a připojit baterii na nabíječku si můžeš přečíst v návodu od nabíječky

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.2.2016 od Curtiss

    primo teoreticky, kdyz ti nabijecka z kaudlandu prostreli primar a posle na baterku 230v, co na to rekne imobilizer?


    Co je tohle zase za názor?!
    I kdyby se něco takovýho stalo, což je silně nepravděpodobný, tak co na to řekne po cestě graetz - nic jiného tam na usměrnění není. Ten se odpálí tak rychle, že dál už se nic nedostane.

    Doplněno:

    On většinou chcípne tím způsobem že pošle dál všechno co je před ním.

    28.2.2016 od Jose321

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.3.2016 od Equites_2

    souhlasím s já 1... když vyndáš baterku z auta,tak vymažeš paměti, rádio,hodiny, a spoustu dalších,.proto se z auta baterka nevyndavá a neodpojuje. Na druhou stranu u motorky jezdíš přes léto a v zimě stojíš a i kdybys měl garáž vyhřívanou tak je lepší baterku vyndat a nechat jí na nabíječce celou zimu, tedy pokud máš kvalitní nabíječku

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.3.2016 od Tentum

    Ahoj,

    já mám nabíječku OptiMate 3. Dostal jsem k ní kabel, že se můžou konektory připojit přímo na baterku, takže pak z podsedla vytáhneš konektor a připojíš baterku pohodlně k nabiječce. Tímpádem baterku nevytahuješ a neřešíš kostru atd...Já třeba baterku z motorky v době zimního klidu vytahuju, je to pro to, protože v garáži je ziminka a teploměr se mi dostal i pod 0. Takže jde baterka do komory a nabíjím mimo motorku. No ještě dej pozor jaký maš typ baterie, aby jsi používal vhodnou nabiječku, jinak bych daval svorky nabiječky přímo na póly baterky.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist